banner113

ÖĞRENCİLERE SİBER ZORBALIK ANLATILDI

banner106

Alanya TDP Büro Amirliği tarafından Sugözü Cemal Coşkun Ortaokulu öğrencilerine dijital bağımlılıktan uzak durmanın yolları, siber zorbalık gibi konularda seminer verildi.

ÖĞRENCİLERE SİBER ZORBALIK ANLATILDI
08 Ocak 2024 Pazartesi 14:06

banner108
banner238


Günümüzde bilgi ve iletişim teknolojilerinin hızlı gelişimi günlük hayat içinde kendisine büyük bir alan açmış durumda. İnternet kullanımı cep telefonları ve tabletler ile birlikte içinde bulunduğumuz çağın hızına ayak uydurmak için günün her saatinde yaşamımızı kolaylaştıran bir unsur haline gelmişse de bir dizi problemi beraberinde getiriyor. İnternet çocukların gelişimi, sosyal yaşamı, psikolojisi ve eğitimi anlamında bilinçli kullanıldığı takdirde problemlerden uzak, yaratıcı ve özgün fikirlere destek verme imkanı sağlıyor. 

Alanya Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amirliği görevlilerince ‘İnternete Bağlı Ol, Bağımlı Olma Projesi’ kapsamında Sugözü Cemal Coşkun Ortaokulu öğrencilerine dijital platformlarda kendi güvenliklerini sağlayabilmeleri, sosyal medya kullanırken dikkat edilmesi gereken konular, dijital bağımlılıktan uzak durmanın yolları, siber zorbalık gibi konularda seminer verildi.
 

banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.