banner113

AESOB BAŞKANI ADLIHAN DERE'DEN YILBAŞI ALIŞVERİŞİ UYARISI: YENİ YILDA SAĞLIKSIZ MERDİVEN ALTI ÜRÜNLERE DİKKAT!

banner106

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere yılbaşı yaklaşırken uyarılarda bulundu.

AESOB BAŞKANI ADLIHAN DERE'DEN YILBAŞI ALIŞVERİŞİ UYARISI: YENİ YILDA SAĞLIKSIZ MERDİVEN ALTI ÜRÜNLERE DİKKAT!
29 Aralık 2022 Perşembe 13:37

banner108
banner238

YENİ YILDA SAĞLIKSIZ MERDİVEN ALTI ÜRÜNLERE DİKKAT

AESOB Başkanı Adlıhan Dere yayınlamış olduğu mesajında; 

"Yıl sonuna gelmiş bulunmaktayız. Yeni yılı yeni umutlarla karşılarken yılbaşı alışverişlerine dikkat çekmekte fayda var. 2023'e sayılı günler kala vatandaşımız yılbaşı alışverişlerini yaparken sağlığını düşünmeli. Ucuz diye bilinmedik ve kalitesiz yerlerden alışveriş yapmamalı. Caddeler, sokaklar ve dükkanlar yeni yıl heyecanıyla donatıldı ve her yer yeni başlangıçların ruhuna uygun şekilde ahenkle rengarenk süslendi. 2023 Yılını heyecanı şimdiden herkesi sardı. Herkes sevdiklerine yüzünü güldürmek amacıyla hediye alma telaşına düştü. İnsanlarımız şimdiden yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmezi olan süt, et şarküteri ürünleri, pasta, kurabiye, tatlı, kuruyemiş, şeker, çikolata, cips, meyve, sebze, yiyecek – içecek, hediyelik eşya ve benzeri ürünleri almaya başladı.  Fakat bu yıl geçtiğimiz yıllara oranla artan fiyatlarla birlikte sağlıksız, kalitesiz ve merdiven altı ürünlerin üretimi korkunç boyutlara ulaşmış vaziyette. İşlenmiş et ürünleri, süt ve süt ürünleri, kuruyemiş ve yiyeceklerde tarihi geçmiş ürünleri indirim adı altında ucuz fiyatlara satışa sunuyorlar. Vatandaşlarımız ucuza alışveriş yapayım derken kendisinin ve ailesinin sağlığını tehlikeye atmamalı, dikkatli olmalı. Gıda ürünleriyle ilgili şüpheli durumları da yetkililere bildirmekten çekinmemeli. Yılbaşı için güvenilir mahalle esnafı, bakkalı, büfecisi, pastacısı, kuruyemişçisi, manavı, kasabı, zücaciyecisi ve hediyelik eşyacısından alışveriş yapmalı…" İfadelerine yer verdi.

YILBAŞI ALIŞVERİŞLERİNDE EN GÜVENİLİR ADRES YİNE ESNAFLARIMIZ

Başkan Adlıhan Dere yılbaşı alışverişlerinizde esnafı tercih edin çağrısında bulunarak; "Biz bu konuda insanlarımıza güvenilir tanıdığı bildiği yerli esnaftan alışveriş yapmasını tavsiye ediyoruz. Halk merdiven altı üretim yapan yerler yerine kaliteli, imalat ve hijyen belgesi olan esnaflarımızı tercih etmeli. Çünkü esnaflarımız kendi yemediği bilmediği ürünü müşterisine satmaz. Halkın sağlığıyla oynamaz." Şeklinde konuştu.

MİLLİ PİYANGO BİLETLERİNİ KAYDI RUHSATI OLAN ESNAFIMIZDAN ALIN, HAYALLERİNİZ SUYA DÜŞMESİN.

AESOB Başkanı Adlıhan Dere; "Yeni yıl yaklaşırken yılbaşı biletlerine de değinmemiz gerekiyor. Her yıl geleneksel hale gelen Milli Piyango Yılbaşı biletleri şans oyunları insanlarımız tarafından büyük rağbet görüyor. Vatandaşlarımız yoğun ilgi gösterdikleri ve umut bağladıkları bu yılbaşı biletleri konusunda hayallerinin suya düşmemesi için Milli Piyango bayilerine kayıtlı güvenilir yerleri tercih etmeli ayrıca biletin orijinal olduğunu belli eden damga ve kaşeye muhakkak dikkat etmeli. Bu açıdan vatandaşa güvenilir hizmet sunan oda kaydı olan, Milli Piyango İdaresi Bayilik ruhsatı bulunan esnaflarımızdan yılbaşı biletlerini almalı. Yeni Yıl heyecanıyla, umutlarınızı fırsat bilen sahtekarların tuzağına düşmeyin." Dedi.

banner109

Etiketler; #ADLIHAN DERE
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.