banner113

ALANYA KAÇAK EMLAKÇILARA KARŞI ORTAK HAREKET ETME KARARI ALINDI! HEDEFTE VERGİ VERMEYEN ALANYA'DA YAŞAYAN RUSLAR VAR! 

banner106

Alanya Emlakçılar Derneği ve Esnaf Odası kaçak emlakçılara karşı savaş açtı. Hedeflerinde hiç bir vergi vermeden kaçak olarak çalışan Rus emlakçılar var...

ALANYA KAÇAK EMLAKÇILARA KARŞI ORTAK HAREKET ETME KARARI ALINDI! HEDEFTE VERGİ VERMEYEN ALANYA'DA YAŞAYAN RUSLAR VAR! 
31 Temmuz 2023 Pazartesi 12:56

banner108
banner238


 


Yasadışı konut kiralama şikayetlerinin artışa geçtiğini söyleyen Alanya Emlakçılar Derneği Başkanı Özgür Erbaş, “Alanya'da ev alan bazı Ruslar, Türkiye'ye gelmeden evini kaçak olarak kiralıyor. Kiralama için ağırlıklı olarak Rus sitelerini kullanıyorlar. Yalnızca bu konu için kurdukları Whatsapp ve Telegram grupları var. Ne yazık ki Alanya'da sektör biraz Rusların eline geçti. Bizde bugün Esnaf Odası başkanlığında tüm emlakçılar bir araya geldik. Neler yapılabilir konusunda görüş alışverişinde bulunduk" dedi.
 
Denetimlerin artırılması gerektiğini belirten Erbaş, "Bu tür olaylarda ilgili birimler il müdürlükleri. Alanya 40 bin nüfusu yazın 1 milyona çıkan çok büyük bir ilçe. Antalya, Alanya arası 130 kilometre. Antalya, Alanya'yı mı diğer bölgeleri mi denetlesin? Bu konuda acilen adım atılması gerekli” 
GÜNLÜK KİRALAMA YOLDAN ÇIKTI
Günlük ev kiralamada ilgili kişinin konutu için resmi olarak Maliye'ye ve ilgili vergi dairesine başvuruda bulunması gerektiğini anlatan Özgür Erbaş, “İlgili kişinin pansiyoncular odasına kayıt yaptırması gerekli. Bize göre binanın yüzde 60'ı onay vermeden, konut kiralama belgesi verilmemeli. Çünkü Türkiye'de artık günlük ev kiralama işi çığırından çıktı” dedi.

-Kaçak emlakçılığın önlenmesi bunun için acilen bir heyet kurulması
-Heyet de dernekten, odalardan, belediyeden ve Ticaret il müdürlüğünden ekip kurulması.
-Sosyal medyanın kontrol altına alınabilmesi için gerekli tüm kurumlara yazılar yazılması.
-Belge alımının önce seviye 4 sonra 5 olarak staj yapılarak verilmesi için genel tüm kurumlara yazılar ve sözlü müracaat edilmesi.
-Yerelde yapılacak çalışmalar
-Yerel kamu kurumları ile yapılacak çalışmalar
-Emlakçı sorunları ve çözümleri
-Etik kurulu kurulması.

banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.