banner113

ALANYA MÜTEAHHİTLER BİRLİĞİ BAŞKANI KÜÇÜKER, ALTSO BAŞKANI ERDEM İLE ANKARA'DA SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ KONUSUNDA BİR DİZİ ZİYARETLERDE BULUNDU!

banner106

Alanya Müteahhitler Birliği Derneği ( MÜT-BİR) Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve aynı zamanda Alanya Müteahhitler Birliği Derneği ( MÜT-BİR) kurucu yönetim kurulu üyesi olan Eray Erdem ile T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda bir dizi ziyaretlerde bulundu. 

ALANYA MÜTEAHHİTLER BİRLİĞİ BAŞKANI KÜÇÜKER, ALTSO BAŞKANI ERDEM İLE ANKARA'DA SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ KONUSUNDA BİR DİZİ ZİYARETLERDE BULUNDU!
23 Aralık 2022 Cuma 13:56

banner108
banner238

MÜT- BİR Başkanı Mustafa Küçüker "Riskli Yapılar Daire Başkanı Serdar Canikli, Yapı Denetim Daire Başkanı Tuna Acar, Yapım Teknolojileri ve Laboratuvar Daire Başkanı İrşade Aydoğdu ve Genel Müdür Yardımcısı İsmail Tuna Cebecioğlu ile Alanya ve çevresinde faaliyet gösteren müteahhitlerimiz adına görüşmelerde bulunduk ve müteahhitlerimizin mevcut sorunlarını aktarıp, bu sorunların çözümü için istişarede bulunduk.

İnşaat sektöründe; üyelerimizin aktardığı en büyük sorunlar, özellikle şehir dışından gelen yapı denetim firmalarının, müteahhitlerimizin iş programına fiziki mesafeden dolayı uymakta zorluk çektikleridir. Bu yapı denetim firmaları, kendilerine göre beton ve iş programı yapılması taleplerinde bulunup ayrıca onaylı projelere müdahale etmek ve dizayn ile ilgili sıkça değişiklik taleplerinde bulunmaktadırlar. 

Alanya Müteahhitler Birliği Derneği ( MÜT-BİR)  olarak, bu sorunları ele alıp nasıl çözebiliriz ve sistemi nasıl daha sağlıklı işleyebilir hale getirebiliriz diyerek, gerekli toplantıları gerçekleştirdik. 

Ayrıca konu ile ilgili olarak T.C Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum bilgilendirildi ve kendisi genel müdür daire başkanları ve yardımcılarına talimatlarda bulunup, bu bağlamda yapılan toplantıya sorunların çözümü için daha yakından ilgileneceklerini iletip, bizim çözüm önerilerimizi alıp, ivedi olarak Antalya’da bu hususla alakalı yapı denetim firmaları ve müteahhitlerle toplantılar düzenleneceğini bildirdi. 

Ayrıca Antalya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürümüz Tevfik Altınay ile görüşülüp bir toplantı ayarlanacağını, konuyla alakalı kendileriyle direk irtibata geçilmesini belirtip, süreci hızlandırmak adına efor sarf edeceklerini ilettiler.

Biz Alanya MÜT-BİR olarak, müteahhitlerimizin sorunlarını takip edip, bu hususlarla alakalı olarak edindiğimiz tüm gelişmeleri de kendilerine aktaracağız.


 

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.