banner113

ALANYA TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKAN ADAYI ERAY ERDEM'DEN KIŞ TURİZMİ PROJESİ

banner106

ALTSO Başkan Adayı Eray Erdem, kış döneminde bazı sektörlerde yaşanan sorunların giderilmesi doğrultusunda çalışmalar yapacağını özellikle seyahat acenteleri ve turizm taşımacıları gibi kışın zorluk yaşayan işletmeler için projeler üretileceğini açıkladı. 

ALANYA TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKAN ADAYI ERAY ERDEM'DEN KIŞ TURİZMİ PROJESİ
19 Ekim 2022 Çarşamba 14:30

banner108
banner238Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkan Adayı Eray Erdem, ilçedeki en büyük problemlerin başında ticari potansiyelin 12 aya yayılamaması olduğunu söyledi. Özellikle konaklama sektörü ve konaklama sektöründe çalışan personeller ve turizm taşımacılığı başta olmak üzere kış döneminde ekonomik zorluklar yaşandığının altını çizen Erdem, “Alanya’da turizmin 12 aya yayılması uzun yıllardır hedeflenen bir hayal. Aslında bu bağlamda önemli çalışmalar da yapıldı. Ancak, son yıllarda normal süreçler yaşamadık. Pandemi başta olmak üzere Ukrayna – Rusya savaşı ve ambargolar derken süreç bizi çok alışık olmadığımız dönemlere taşıdı. 12 ay turizm derken turizmi 3 ay yapsak kar sayacağımız süreçlerin ardından çabuk reaksiyon göstererek önemli hamlelerle sektörü toparlamaya başladık. Bu tür kriz süreçlerinin etkileri çabucak silinmiyor. Alanya’da kış dönemleri ekonomik açıdan zorlu geçer bu nedenle de kış dönemine ilişkin projeler uzun yıllardır konuşuluyor. Bu yıl nispeten daha olumlu bir hava beklesek de kış dönemi için kalıcı çözümlere ihtiyaç var. “diye konuştu. 
ÜNİVERSİTE BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR
Alanya’da iki üniversitenin faaliyet göstermesinin büyük önem taşıdığının altını çizen Erdem, “Kış döneminde üniversiteler kente bir hareketlilik ve ekonomik potansiyel getirdi. Bir nevi pansuman görevi görüyor. Ancak, bu denli muhteşem bir doğaya sahip kentte kış turizmi açısından da kalıcı projeler hayata geçirmemiz gerekiyor. ALTSO’nun bu konudaki sorumluluğu da gerek geçmişte yapılanlar gerek de yapılmak istenlere baktığınız zaman oldukça fazla.” Dedi. 
“ORTAK AKIL İLE HAREKET EDECEĞİZ”
ALTSO Başkanı olması durumunda kış turizmine yönelik çalışmaların sektör temsilcileri ile istişareler şeklinde süreceğine işaret eden Erdem, “ALTSO öncü bir kurum olarak ilçedeki sivil toplum örgütleri ve sektör temsilcileri ile birlikte ortak akıl ile hareket etmeli. Başkan olarak bizi göreve layık görmeleri durumunda kurumlar arası iletişim ile projeleri üretip hayata geçirmek için çalışacağız. Alanya’nın ticari gelişimi için elimizi taşın altına koymaya hazırız.” İfadelerini kullandı.

banner109
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.