banner113

ALTSO BAŞKANI ERDEM: MÜLK SATIŞI BÖYLE GİDERSE CİDDİ BİR SOSYOEKONOMİK KRİZ İLE KARŞI KARŞIYAYIZ!

banner106

ALTSO Başkanı Eray Erdem, yabancılara mülk satışının bıçak gibi kesilmesine neden olan 200 bin dolar krizini Yeni Alanya'ya değerlendirirken çarpıcı açıklamalar yaptı: Böyle giderse ciddi bir sosyoekonomik kriz ile karşı karşıya kalınabilir

ALTSO BAŞKANI ERDEM: MÜLK SATIŞI BÖYLE GİDERSE CİDDİ BİR SOSYOEKONOMİK KRİZ İLE KARŞI KARŞIYAYIZ!
14 Kasım 2023 Salı 08:51

banner108
banner238


Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Eray Erdem, "16 Ekim 2023 tarihinden itibaren yabancıların ikamet izni alabilmek için satın alacakları taşınmazlarda 75 bin dolar olan alt sınır 200 bin dolara yükseltildi. Bir anda alınan bu karar maalesef önce sadece inşaat sektöründe kriz yaratacak gibi görünüyor olsa da aslında küçük büyük tüm sektörleri derinden etkileyecektir. Ev satın alan yabancı uyruklular, otelde kalan turistlere göre çok daha fazla ekonomik gücü olan ve iğneden ipliğe tüm ihtiyaçlarını bulunduğu şehirde karşılayan insanlardan oluşuyor. Bu durumda bakkalından manavına, kırtasiyeden marangozuna, berberinden taksicisine, elektrikçisine ve mobilyacısına kadar herkesi ilgilendiriyor. Böyle giderse ciddi bir sosyo ekonomik kriz ile karşı karşıya kalınabilir.

Bir anda alınan karar devam eden projeler için bir kabusa dönüştü. Oyun oynanırken kurallar değiştirildi. Çok sayıda kaporası alınmış proje devam ediyor. Hem alıcıları hem de satıcıları zor bir dönem bekliyor. Kanun en azından yeni başkayacak projeleri kapsamalıydı. Bu durum ülkemize olan güveni de yok ediyor. En kötüsü de bu işte güven ortamının yok olması.
 

banner109

Etiketler; #eray erdem
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.