banner113

CHP'Lİ ALİ HANCI, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A SESLENDİ: LÜTFEN ELEKTRİK KURUMUNU YENİDEN DEVLETLEŞTİRİN!

banner106

CHP İlçe Sekreteri Ali Hancı’nın işletmeciliğini yaptığı pastaneye 98 bin TL elektrik faturası geldi. Vatandaşın ve esnafın dayanacak gücü kalmadığını vurgulayan Hancı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a elektrik kurumunu devletleştirme çağrısında bulundu.

CHP'Lİ ALİ HANCI, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A SESLENDİ: LÜTFEN ELEKTRİK KURUMUNU YENİDEN DEVLETLEŞTİRİN!
16 Eylül 2022 Cuma 09:26

banner108
banner238

Alanya’da bulunan bir pastanenin işletmeciliğini yapan Ali Hancı yüksek elektrik faturaları ile baş edemez hale geldiklerini söyledi. Bir sonraki ay ne yapacağını bilmediğini ifade eden Hancı, “Ben küçük bir pastane işletmecisiyim. Küçük bir imalathanem de var fakat geldiğimiz noktada artık elektrik faturaları ile baş edemez duruma geldik. Bu ayki elektrik faturası 98 bin 547 TL. Küçük bir işletmeye gelen elektrik faturası. Günlük 3 bin liraya karşılık geliyor. Sadece elektrik faturası. İçerisinde hiçbir gider, hammadde yok. Küçük esnafın dayanacak hali kalmadı. Ben buradan yetkililere, hatta Cumhurbaşkanı’na seslenmek istiyorum.

Sayın Cumhurbaşkanım, lütfen elektrik kurumunu yeniden devletleştirin. Birilerinin bu kadar yüksek karlar elde etmesinin lütfen önüne geçin. Artık vatandaş, küçük işletme olarak dayanacak gücümüz kalmadı. Devletin bu işe el atıp konuyu çözmesini bekliyoruz. Bu faturayı ben bir ay ödeyemediğim takdirde elektriğim kesilecek. Kesilmediğini farz edelim, ikinci ay hiç ödeyemeyeceğim. 200 bin TL olacak. Bir sonraki ay 300 bin TL olacak. Dükkanımı satsam elektrik faturasını ödeyemeyeceğim. İsyan ediyorum. Yapacak bir şeyim yok. Ben eşten, dosttan para alıp elektrik faturamı ödedim ama bir sonraki ay ne yapacağım bilemiyorum. Allah bütün esnafın yardımcısı olsun” diye konuştu. 
 

banner109

Etiketler; #ali hancı
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.