banner113

DİJİTAL İMAR PROJESİ’NE YOĞUN İLGİ BAŞKAN YÜCEL: “10 GÜNDE 100’DEN FAZLA BAŞVURU ALDIK”

banner106

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, faaliyete giren Dijital İmar Yönetim Sistemi ile 1 haftada yüzden fazla başvuru aldıklarını belirtti.

DİJİTAL İMAR PROJESİ’NE YOĞUN İLGİ BAŞKAN YÜCEL: “10 GÜNDE 100’DEN FAZLA BAŞVURU ALDIK”
13 Ocak 2023 Cuma 08:32

banner108
banner238


Üretken belediyecilik anlayışı ile yeni ve yenilikçi projeleri bir bir hayata geçiren Alanya Belediyesi, Dijital İmar Yönetim Sistemini devreye soktu. Vatandaşlar, Dijital İmar Yönetim Sistemi sayesinde her türlü yapı ruhsatı başvurularını dijital olarak yapabilecekler ve aracılar olmaksızın başvuru süreçlerini takip edebilecekler. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, encümen toplantısının ardından sistemin faydaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Projenin vatandaşlara katkılarına değinen Başkan Yücel, “Vatandaşlarımız sistem sayesinde her türlü yapı ruhsatı başvurularını online olarak yapabilecekler. Bu sayede kurum içerisinde sıra beklemeyecekler. Başvuru aşamasının her aşaması hakkında SMS ile bilgilendirilecekler. Dijital olarak incelenen projeler sayesinde çıktı maliyetleri de otomatikman düşecek. Vatandaşlarımızın başvuruyu nasıl yapacaklarına ilişkin sorun yaşamamaları adına basit ve anlaşılır kullanım kılavuzu da oluşturuldu. Projenin kurumumuza da yoğunluğu azaltmaktan tutun, daha etkin ve hızlı kontrol ile iş takip kolaylığı ve otokontrol gibi katkıları da sunmasını bekliyoruz. Bu 10 günlük kısa süre içerisinde de 100’den fazla başvuru yapılmış durumda. Zamanla bu sayıyı daha da artırmak ve iş yükünü hafifleteceğiz” diye konuştu.

banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.