banner113

E-FATURA'YA GEÇİŞ İŞLETMELERİ DAHA DA HIZLI BÜYÜTECEK

banner106

DİA Yazılım Genel Müdürü Suha Onay, Antalya’nın dijital dönüşüm sürecinde önemli adımlar attığını belirterek, “Bu adımlardan biri de e-fatura uygulaması. İşletmeler e-faturaya geçiş sürecini hızla tamamlarsa hem maliyetten hem de zamandan tasarruf ederler.” dedi.

E-FATURA'YA GEÇİŞ İŞLETMELERİ DAHA DA HIZLI BÜYÜTECEK
10 Ocak 2024 Çarşamba 12:23

banner108
banner238


Antalya’nın Türkiye’nin turizm başkenti olarak bilinirken, son yıllarda dijital dönüşüm sürecinde de önemli adımlar attığına dikkat çeken DİA Yazılım Genel Müdürü Suha Onay, “Bu adımlardan biri de Antalya’da e-fatura uygulamasının yaygınlaşmasıdır. E-fatura uygulaması, işletmelerin kağıt faturalar yerine dijital ortamda fatura düzenlemesine ve gönderimine olanak tanır. Antalya dijital dönüşüme ayak uydurmayı daha da hızlandırır ve işletmeler e-faturaya geçiş sürecini süratle tamamlarsa hem maliyetten hem de zamandan tasarruf ederler.” şeklinde konuştu.
E-Faturaya geçişte yüzde yüz bulut teknolojisi kullanan işletmelerin kazandığını da sözlerine ekleyen Onay, “Günümüz teknolojisinde zaman ve emek tasarrufu adına e-fatura hizmetini kullanmak büyük avantajlar kazandırıyor. E-faturaya geçişte yüzde yüz bulut teknolojisi kullanan işletmeler maliyetleri azaltıp, işlerini kolaylaştırıyor. E-fatura kesen işletmeler için satış, tahsilat gibi çok sayıda süreç hızlıca gerçekleşiyor. Zorunluluk kapsamına girmeseler bile e-dönüşüme adım atmalarını tavsiye ediyoruz.
E-dönüşüm işletmeleri korkutmamalı
Firma eğer yeni kurulmuş veya küçük ölçekli yani belirli limitler altında fatura kesiyor ise; istisna meslek mensupları hariç, en başta kağıt fatura düzenleyebilirler. GİB’in belirlediği kurallar ve limitler çerçevesinde zorunlu geçiş veya isteğe bağlı geçişler sonradan olmaktadır. E-dönüşüme ayak uydurmak işletmeleri korkutsa da, aslında hiç zor değil. Özellikle DİA üzerinden entegratörlük hizmeti almak isteyenler için, ön başvuru süreçleri tamamlanmış firmalarda aynı gün içinde aktivasyon yapabiliyoruz.
E-irsaliye ile ürünleri sevk edebiliyor, e-arşiv ile son kullanıcıya, e-fatura ile bir e-fatura mükellefine resmi belgelerini tamamen dijital bir altyapı ile elektronik ortamda iletebiliyorlar. Zorunlu e-faturaya geçiş dönemi işletmeleri maddi ve manevi asla korkutmamalı. Değişime ilk adımı atacakları bu süreçte DİA olarak üyelerimizin her aşamada yanındayız.” şeklinde konuştu.
DİA Yazılım AŞ: 2004 Yılında KOSGEB Teknoloji Geliştirme Desteği ile ODTÜ Teknokent’te kuruldu. Ticari yönetim sistemi olarak her sektörden KOBİ’nin iş yönetim süreçlerini kontrol ve takip etmelerini sağlayan, birbirine entegre çalışan ticari yazılımlar için çalışmaktadır. TÜBİTAK ve Avrupa Birliği destekli uluslararası Ar-Ge projelerinde yer alarak sürekli Ar-Ge yeteneğini geliştirmektedir. Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) yazılımı olarak, muhasebeden üretime, stok-depo yönetiminden diğer tüm satış ve satın alma süreçlerine kurumların iş süreçlerine verimlilik ve hız katmayı amaçlayarak yola çıkmıştır. Tamamen DİA Yazılım AŞ. tarafından geliştirilmiş özel bir altyapı üzerinde ve bulut teknolojisi ile çalışan DİA, SaaS (Software As A Service – Hizmet Olarak Yazılım) modeliyle pazarlanmakta ve KOBİ'lerin maliyetlerini düşürmekte, verimliliklerini artırmaktadır.
 

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.