banner113

HÜKÜMETE YAKINLIĞI İLE BİLİNEN ALANYA MÜSİAD BAŞKANI DURUSOY: SEKTÖRE CİDDİ ZARAR VERİLDİ. YENİDEN GÜVEN ORTAKI SAĞLANMASI GERİKİYOR!

banner106

Alanya’da durma noktasına gelen inşaat ve emlak sektörü hakkında konuşan Hükümete yakınlığı ile bilinen MÜSİAD Alanya Şube Başkanı Mustafa Durusoy, “Güven iklimi desteklenmeli fiyat istikrarı sağlanmalıdır” dedi.

HÜKÜMETE YAKINLIĞI İLE BİLİNEN ALANYA MÜSİAD BAŞKANI DURUSOY: SEKTÖRE CİDDİ ZARAR VERİLDİ. YENİDEN GÜVEN ORTAKI SAĞLANMASI GERİKİYOR!
01 Eylül 2023 Cuma 18:50

banner108
banner238


Alanya konut satışlarında son 2 yılda altın çağı yaşasa da deprem ve seçim süreci sektöre büyük darbe vurdu. Türkiye’nin geçmiş olduğu enflasyon krizinin ardından sektörde fırsat bilip fiyatları kontrolsüzce arttırılması hem yerli hem de yabancı alıcıyı olumsuz etkiledi. Bu durumun üzerine derem ve seçim sürecide eklenince yatırımcılar ürktü ve inşaatsektörü belini doğrultamaz hale geldi. İnşaat ve emlak sektörünün yeniden toparlanabilmesi için yeniden güven ortamının sağlanması gerektiğine vurgu yapan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Alanya Şube Başkanı Mustafa Durusoy, “Yabancıya satış üzerinden siyaset yürüten siyasi partiler ülkemize yatırım yapan ya da yapmayı düşünen yatırımcıları ürküterek sektöre ciddi zarar verdi” dedi
 

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.