banner113

RUS VE UKRAYNALILAR ALANYA VE ANTALYA'DA MERDİVEN ALTI KUAFÖRLÜK YAPIYOR

banner106

Antalya ve Alanya'da evde hizmet adı altında merdiven altı kuaförlük yapılıyor. Rus ve Ukraynalılar vergi vermeden fahiş fiyatlara işlem yapıyorlar. Türk berberler sektörün dengesiyle oynandığını söyleyerek usulsüzlüğe tepki gösterdi.

RUS VE UKRAYNALILAR ALANYA VE ANTALYA'DA MERDİVEN ALTI KUAFÖRLÜK YAPIYOR
02 Ekim 2023 Pazartesi 10:42

banner108
banner238

Kuaför hizmeti evde veya rezidansta veriliyor üstelik döviz üzerinden alınan fahiş fiyatlarla. Önce korsan taksicilik ardından ev satın alıp rezidansa çevirme derken şimdi de merdiven altı kuaförlük. Alanya ve Antalya'da son zamanlarda Rus ve Ukraynalılar merdiven altı kuaför salonu açmaya başladılar. Türk berberler de isyan bayrağını çekti.

"100 EURO VEYA DOLAR ALIYORLAR"

Bir kuaför "Kaldıkları evlerde traş yapıyorlar. Ortalama 100 euro ya da 100 dolar VIP traş adı altında alıyorlar bunları. Vergi falan hiçbir şey yok. Saç-sakal, 150 TL'ye kadar kesen arkadaşlarımız var. Onlar ise euro bazında alıyor. Sanırım şu an 40 euro ile 50 euro arasında kesimler yapılıyor" 

"BİZİM BELİRLEDİĞİMİZ TARİFEYE DE UYMAK ZORUNDALAR"

ATV'nin haberine göre; Antalya Erkek Berberler Odası Başkanvekili, "Fahiş fiyatlara traş yaptıkları ve bizde kayıtları olmamaları en büyük sıkıntılarımızdan birisi. Bizde kayıtlı olmak zorundalar ve bizim bastığımız, bizim belirlediğimiz tarifeye de uymak zorundalar. Kanunen tavan fiyat vardır, taban fiyat yoktur ve bunun üstüne çıkıldığında yasal olarak işlem yapılması gerekiyor" dedi.

banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.