İş Birliği ve Görüşmeler
ALTSO Başkanı Eray Erdem'in ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmaya, Ukrayna Antalya Konsolosu Oleksandr Voronin, Konsolos Yardımcısı Anatolii Malıuska, Ukrayna Alanya Fahri Konsolosu Adnan Özeren ve Alanya'da faaliyet gösteren Ukraynalı iş insanları katıldı.

Antalya valisi Şahin'den, hayatını kaybeden ATSO Başkanı Bahar ile ilgili açıklama! Antalya valisi Şahin'den, hayatını kaybeden ATSO Başkanı Bahar ile ilgili açıklama!

Başkan Erdem, ziyaret hakkında şunları dile getirdi: "Ukrayna heyeti ile, karşılıklı ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi ve çeşitli sektörlerde iş birliği fırsatlarının değerlendirilmesi amacıyla bir araya geldik. Alanya'mızın emlak, inşaat, turizm ve tarım gibi önemli sektörlerine ilişkin Ukrayna heyeti ile görüş alışverişinde bulunduk. Ayrıca, Ukrayna'nın savaş sonrası yeniden yapılanma sürecinde Alanya olarak nasıl destek olabileceğimizi de ele aldık. ALTSO'ya kayıtlı yabancı sermayeli şirketlerimiz hakkında da bilgi paylaştık. Ukrayna Antalya Konsolosu Oleksandr Voronin ve beraberindeki Ukraynalı heyete nazik ziyaretleri için teşekkür ederim. Alanya'mızın tanıtımı ve iş fırsatlarının artırılması için elimizden gelen gayretle çalışmaya devam edeceğiz."

Sonuç
Bu buluşma, Alanya'nın uluslararası alandaki ekonomik ilişkilerini güçlendirmeye yönelik önemli bir adım olarak değerlendirildi. ALTSO'nun liderliğinde gerçekleşen görüşmeler, Alanya'nın ticari potansiyelini artırmaya ve yabancı yatırımcılar için daha cazip bir hale getirmeye katkı sağlayacak.

Editör: Hüseyin Kalaycı