Sağlık Bakanı Koca, açıklamayı sosyal medya hesabından yaptı.

Kırklareli'de sel nedeniyle kaybolan vatandaşlar için arama çalışmalarının yoğunlaştırılarak sürdğünü belirten Koca, şu sözleri kullandı:

Gündoğmuş'un Vefa Dolu Dönüşü: Mehmet Ali Gürses İlçesine İlham Veriyor Gündoğmuş'un Vefa Dolu Dönüşü: Mehmet Ali Gürses İlçesine İlham Veriyor

"Kırklareli’ndeki sel olayından sonra kendilerinden haber alınamayan arkadaşımız Dr. Selman Bağışlar, eşi ve kayıp bir vatandaşımız için arama ve kurtarma çalışmaları sabah saat 6.45 itibarıyla yoğunlaştırılarak devam etmektedir. Ekipte UMKE Timi ve AFAD görevlisi olmak üzere 310 kişi bulunuyor. Ümit ederiz ki bu yoğun çabanın sonucu üç iyi haber olur."

Selbinaz Dere Bağışlar ise sosyal medyadan şunları yazdı

Hayatımızın en zor gününü yaşıyoruz. Yeğenimiz Alanyalı Dr Selman Bağışlar ve eşi, İğneda selinde kayıp. Olay yerindeyiz. Hava şartları gayet uygun. Fakat hiç bir arama yapılmıyor. Yüzlerce kişi var ama arama yok. Herkes boş boş bekliyor. Kime ulaşabiliririz, ne yapabiliriz"

Doktor Bağışlar'ın 3 ay önce evlendiği öğrenildi.Alanya Belediye Meclis üyesi Yılmaz Bağışlan'ın kuzeni olan Selman Bağışlar eşi arama çalışmaları ise sürüyor. 


 

Editör: Haber Merkezi