Doç. Dr. Oğuz Karahan, daha önce Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Başhekimi olarak görev yapmıştı. 8 buçuk ay önce Antalya İl Sağlık Müdürlüğü görevine atanmıştı.

Doç. Dr. Oğuz Karahan Kimdir?

Oğuz Karahan, tıp eğitimini Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamladı ve aynı üniversiteden 2012 yılında Kalp Damar Cerrahisi uzmanlık eğitimini aldı. Dicle Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde Tıbbi Biyoloji Ana Bilim Dalında yan dalını tamamlayan Karahan, birçok genetik çalışmaya katıldı.

Karahan, İtalya merkezli VAS-European Independent Foundation in Angiology/Vascular Medicine (VAS) danışma kuruluna seçilerek Anjiyoloji alanında VAS-European Fellow of Excellence unvanını elde etti. 2018 yılında doçentlik unvanını alan Karahan'ın ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde yayınlanan birçok ödüllü proje, bilimsel yayın ve makaleleri bulunmaktadır. Yurt içi ve yurt dışında birçok akademik dernek ve dergide bilimsel görevler üstlenmiştir.

Akademik kariyerine Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde devam eden Doç. Dr. Karahan, Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü'nde öğretim üyeliği ve anabilim dalı başkanlığı görevlerini yürütmektedir. Sağlık Bakanlığı'nın onayıyla Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi olarak görevlendirilmiş, daha sonra Antalya İl Sağlık Müdürü olarak atanmıştır.

Alanya Belediyesi Diyetisyeninden Kurban Bayramı Et Saklama Tavsiyeleri Alanya Belediyesi Diyetisyeninden Kurban Bayramı Et Saklama Tavsiyeleri

Doç. Dr. Oğuz Karahan'ın çalıştığı kurumlar arasında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi, Özel Ankara Batıkent Bilgi Hastanesi ve Alaaddin Keykubat Üniversitesi Tıp Fakültesi bulunmaktadır. Aynı zamanda, Alaaddin Keykubat Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanlığı gibi önemli görevleri üstlenmiştir. Karahan, akademik birikimi ve sağlık sektöründeki deneyimi ile tanınan bir isimdir.

Oğuz Karahan’ın görevine geri dönmesi, Antalya’da sağlık hizmetlerinin kalitesini artırma çabalarının devam edeceğinin bir göstergesi olarak değerlendirilmektedir

Editör: Hüseyin Kalaycı