banner113

ALANYA BELEDİYESİ MOBİL KISIRLAŞTIRMA ARACI YAYLALARDA

banner106

Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Mobil Kısırlaştırma Ünitesi, sokak hayvanlarının rehabilitasyonu ve kısırlaştırma faaliyetlerine şehir merkezinde, köylerde ve yaylalarda devam ediyor.

ALANYA BELEDİYESİ MOBİL KISIRLAŞTIRMA ARACI YAYLALARDA
31 Ağustos 2023 Perşembe 18:20

banner108
banner238


Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren mobil kısırlaştırma ünitesi yaylalarda, sokak hayvanlarına yönelik kısırlaştırma ve aşılama faaliyeti gerçekleştirdi. Dere Türbelinas Yaylası’ndaki sokak köpeklerine kısırlaştırma ve aşılama operasyonu yapan Alanya Belediyesi veteriner hekimleri doğal yaşamın korunması adına mücadele ediyor.

“CAN DOSTLARIMIZ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Çalışmalar kapsamında yaylalarda ve kırsal mahallelerde hafta sonları da dahil besleme çalışması yapan ekipler daha önceden belirlenen noktalarına mama bıraktılar. Hayvanların genel sağlık taramalarını da yapan ekipler, hasta ve yaralı hayvanlara da müdahale etti. Çalışmaların belirli aralıklarla devam edeceğini belirten Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Saim Kanlı, “Ekiplerimiz büyük bir hassasiyet ile çalışmalarını gerçekleştiriyor. Can dostlarımız için mesai kavramı gözetmeksizin tüm ekiplerimiz ile çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

“SOKAK HAYVANLARININ YAŞAM KALİTESİNİ YÜKSELTİYORUZ”

Kısırlaştırma ve sokak hayvanlarının rehabilitasyonu ile ilgili çalışmaları hakkında da bilgi veren Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Saim Kanlı, “Merkez ve mahallelerde kısırlaştırma çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bizim amacımız her nerde olursa olsun sokak hayvanlarının yaşam kalitesini yükseltmek ve daha uzun yaşamalarını sağlamak. Bu konuda hayvanseverlerden de destek bekliyoruz.” dedi.

banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.