banner113

SAÇ SAĞLIĞI İÇİN 6 SÜPER BESİN

banner106

Cilt sağlığı kadar saç sağlığı da hem erkekler hem de kadınlar için önem taşımaktadır. Sağlıklı saçlar için bir çok noktaya dikkat edilmesi gerekiyor. Bunlardan biri de saçlara iyi gelen besinleri tüketmektedir.

SAÇ SAĞLIĞI İÇİN 6 SÜPER BESİN
17 Ağustos 2023 Perşembe 12:41

banner108
banner238

Medikal Estetik Hekimi Dr.Cenk Gül konu ile ilgili bilgiler verdi.

Havuç
İçeriğindeki A vitamini açısından zengin olan havuç göz sağlığı için nasıl faydalıysa sebum maddesi üretimindeki akif rolü nedeniyle saç sağlığı açısından da önemli bir besindir.

Balık
Omega 3 yağ asitleri içeren balıklar,içeriğindeki demir ve B12 vitamini sayesinde kafa derisinin kurumasını önler ve saçların matlaşmasına mani olur.Özellikle somon balığı saç sağlığı açısından oldukça faydalıdır.

Yumurta
İçeriğinde bolca bulunan biyotin sayesinde saç kırılmalarını önlemeye yardımcı olur.Ayrıca yine en iyi protein kaynağı olduğu için saçları besler ve saç sağlığını korumaya yardımcıdır.

Tere
Demir eksikliği saç dökülmesine zemin hazırladığı için demir içeren besinleri tüketmek saç sağlığı açısından fayda sağlar.Yeşil yapraklı sebzeler arasında yer alan tere demir içeriği yüksek olan  bir besindir.

Kuru Fasulye
Protein içeren fasulye,bu sayede saçların büyümesine,güçlenmesine ve beslenmesine katkıda bulunur.Sağlıklı saçlar için hafta da 1 defa tüketilmesi saç sağlığı için faydalı olacaktır.

Domates
C Vitamini cilt sağlığı kadar saç sağlığı bakımından da önemli bir vitamindir.Domates içeriğinde barındırdığı C vitamini sayesinde vücudun sebum üretmesini sağlar ve bu sayede saçları nemlendirir.Ayrıca çevresel etkilere karşı saçların korunmasına katkıda bulunur.

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.