Kadın ve çocukların her türlü şiddete karşı korunmasını amaçlayan KADES uygulaması; akıllı telefon kullanıcısı kadınların, IOS ve Android marketlerinden indirebileceği  ve T.C. Kimlik Numarasını girerek, sonrasında gelen onay koduyla aktif hale getirebileceği bir uygulamadır. Şiddet mağduru kadınların cihaz konum bilgileri açık halde iken uygulama butonuna tek bir dokunuşla en hızlı şekilde 112 acil çağrı merkezine ulaşmaları sağlanmakta ve sonrasında olay yerine en yakın ekip sevk edilerek olaya müdahale edilmekte, şüphelinin yakalanması ile mağdura yönelik gerekli güvenlik tedbirleri sağlanmaktadır.

AHEP Üniversitesi'nin Golden Gateway Holding'e Devri Tartışma Yarattı.Hayırseverler tepkili. İşte Cevap bekleyen sorular AHEP Üniversitesi'nin Golden Gateway Holding'e Devri Tartışma Yarattı.Hayırseverler tepkili. İşte Cevap bekleyen sorular

6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında, Kepez İlçe Emniyet Müdürlüğümüz personelince  vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu yerlerde ve AVM’lerde KADES Uygulaması anlatılmış ve hiçbir şiddet türünün kabul edilebilir olmadığı, şiddete maruz kalınması durumunda kolluk kuvvetleriyle iletişime geçebilecekleri konusunda  bilgilendirme yapılmıştır. (Valilik Bülten)
 

Editör: Hüseyin Kalaycı