Alanyanın giyim mağazaları öncüsü olan RAMSEY-KİP mağazalarının ilçedeki sahibi Hasan Düşünceli, bünyesine kadın giyimi konusunda öncü olan FAİK SÖNMEZ'i de kattı. Şekerhane mahallesi, Yayla yolu caddesi üzerinde faaliyete girdi.


FAİK SÖNMEZ KİMDİR
1950 yılında sipariş üzerine çalışmaya başlayan Faik Sönmez, kısa sürede İstanbul'un en aranılan kadın terzisi oluyor ve ısmarlama dikişten gelen prova ve kalıp bilgisini 1972 yılında aynı titizlikle konfeksiyona aktarıyor. 20 seneyi aşkın prova tecrübesiyle Türk kadınının ölçülerine uygun kalıplar hazırlayarak; kişiye özel tasarlanmış kadar rahat giysileri, özenli dikişi, kaliteli kumaşları ulaşılabilir fiyat anlayışı ile sunuyor. Faik Sönmez'de değişim 73 yıldır devam etse de, kalite anlayışımız hep aynı. 

Faik Sönmez'de her sezon için çalışmalar bir yıl öncesinden başlıyor. Her sezon 35.000 çeşit kumaş inceleniyor, 1.000 çeşit kumaş detaylı olarak deneniyor ve her koleksiyonda yaklaşık 150 çeşit kumaş kullanılıyor.

FESTİVALDE SAHNE ALAN DJ GÖKHAN SAKALTAŞ VE KÖFN GRUBU DİNLEYENLERİ COŞTURDU FESTİVALDE SAHNE ALAN DJ GÖKHAN SAKALTAŞ VE KÖFN GRUBU DİNLEYENLERİ COŞTURDU

Yılların tecrübesiyle oturmuş temel kalıplar, her cins kumaş için milimetrik olarak revize ediliyor. 6 ay öncesinden başlayarak 1000 civarında model numunesi dikiliyor ve elenerek 400 model hayata geçiriliyor. Giysiler uzun yıllar boyunca, Faik Sönmez ile çalışmış ve bu kurumda yetişmiş terziler tarafından dikiliyor. Tüm mağazalarımızdaki tadilat servisi, alınan giysinin bedene tam istenen şekilde oturmasını sağlıyor.

Tüm modellerimizde bu detayı göz önünde bulunduruyoruz. Her dönem klasik olabilecek giysilerimizde 'şıklık', 'sadelik', 'detaya gösterilen özen', özetle 'kalite' anlayışını ön planda tutuyoruz. Müşterilerimizin modayı kendilerine uyarlayıp, içinde kendilerini mutlu ve 'trendy' hissedebilecekleri, günün çizgilerini taşıyan modeller üretiyoruz.

Abiye koleksiyonu ile özel anlarda, ofis kombinleri ile iş ortamlarında, casual modelleri ile de yaşamın tüm alanlarında şık ve rahat olmalarını sağlıyor. 

En son trendler ve en canlı renkler beden kaygısı olmadan her zaman Faik Sönmez’de.