Alanya’da Denizde Boğulma Tehlikesi Geçiren Yaşlı Adam Hastanede Hayatını Kaybetti Alanya’da Denizde Boğulma Tehlikesi Geçiren Yaşlı Adam Hastanede Hayatını Kaybetti


Türk Hava Kurumu (THK) Alanya Şube Başkanı Emine Keyaoğlu, Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer’i makamında ziyaret etti. Keyaoğlu’na ziyarette THK Alanya Şube Yönetim Kurulu Üyesi Alptuğ Bildirici, Hasan Yüksel, Adem Sandal da eşlik etti. Kaymakam Ürkmezer’e THK’ya yaptığı katkılardan dolayı teşekkür plaketi takdim eden Keyaoğlu, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi deri toplama faaliyetleri ile ilgili çalışmaları konuştu.


Keyaoğlu, 16 Haziran’da başlayacak Kurban Bayramı öncesi deri toplama faaliyetleri için hazırlıkların devam ettiğini belirterek vatandaşlara çağrıda bulundu. 2860 sayılı Yardım Toplama Kanunu ve 3294 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kanunu gereğince kurban derisi toplama yetkisinin sadece THK’ya ait olduğunu söyleyen Keyaoğlu, “THK olarak görevlendireceğimiz kişiler tarafından deri toplama faaliyetinin gerçekleştirilecek. Bu yıl işçi ve araç sayımızı artırmayı planlıyoruz” dedi. Geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 24 artışla 11 bin 312 adet deri topladıklarını belirten Keyaoğlu, bu sene hedeflerinin daha fazla olduğunu vurguladı.

Editör: Hüseyin Kalaycı