Alanya'da Artan Sıcaklık, Sokak Hayvanları İçin Tehlike Arz Ediyor: Su Kaplarını Unutmayalım! Alanya'da Artan Sıcaklık, Sokak Hayvanları İçin Tehlike Arz Ediyor: Su Kaplarını Unutmayalım!

Erdoğan Müdahale Etti

Çokal, Erol'un ölümünü ve sonrasında hastanede yaşananları kampa taşıyarak, Sağlık Bakanlığı'nın yeterli denetim yapmadığını savundu. Bakan Koca ise, "O sağlık müdürü sizin talebinizle atandı. Sorumluluğu bize atamazsınız. Özel hastanelerle ilgili teftiş başlatmıştık, onu da siz durdurdunuz" diyerek Çokal'a sert çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tartışmayı "Ölen arkadaşımız bizim ilçe başkanımız. Sağlığın özeli devleti olmaz. Hastane ayrımı olmadan gerekli denetimlerin yapılması lazım. İhmal var mı bakın" sözleriyle sonlandırdı.

Şok İddialar

Bu olay, vekillerin bakanlık işleyişine nasıl müdahil olabildiği ve denetimlerin nasıl durdurulabildiği sorularını gündeme getirdi. Bakan Koca'nın, "Özel hastanelerle ilgili teftiş başlatmıştık, onu da siz durdurdunuz" sözleri ise kampta şok etkisi yarattı.

Kampın ardından, bazı milletvekilleri de sağlık sistemindeki ciddi sorunları dile getirdi. Bu tartışma, AK Parti içinde sağlık sistemine yönelik eleştirilerin ve çözüm arayışlarının fitilini yeniden ateşledi.

Editör: Hüseyin Kalaycı