ALKÜ, akademik başarılarının yanı sıra bölgenin gelişimine katkı sağlamak ve yeni uygulamaları hayata geçirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz mayıs ayında ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, Dikey Geçiş Sınavı’nın (DGS) Alanya’da ilk kez yapılacağını duyurmuştu. Bu önemli gelişmenin ardından, öğretmen adayları için sevindirici bir haber daha geldi. KPSS ÖABT, bundan böyle Alanya’da düzenlenecek.

Sınav Takvimi Belli Oldu

KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri oturumları 14 Temmuz’da, Alan Bilgisi 1. gün oturumları 20 Temmuz’da, 2. gün oturumları ise 21 Temmuz’da gerçekleştirilecek. KPSS ÖABT ise 4 Ağustos’ta düzenlenecek.

Manset Alanya 28

Rektör Türkdoğan’dan Teşekkür

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy ile yapılan istişareler sonucunda, KPSS ÖABT sınavının Alanya’da yapılması kararlaştırıldı. ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, Alanya bölgesi için gerekli olan yenilikleri getirmeye devam edeceklerini belirtti. Türkdoğan, “DGS ve ÖABT sınavlarının Alanya’da yapılabilmesi için destek veren ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy’a ve ALKÜ ailesine teşekkür ederim” dedi.

Alanya Üniversitesi Golden Holding'e Devredildi: Paşanın malları ne olacak? Alanya Üniversitesi Golden Holding'e Devredildi: Paşanın malları ne olacak?

Bölge Halkına Büyük Kolaylık

İlk kez Alanya’da gerçekleştirilecek olan KPSS ÖABT, Alanya'nın yanı sıra Gazipaşa, Gündoğmuş, Anamur, Sarıveliler ve Bozyazı gibi yakın ilçelerde ikamet eden adaylara büyük kolaylık sağlayacak. Bu gelişme, bölge halkının sınav için uzun mesafeler kat etme zorunluluğunu ortadan kaldırarak önemli bir rahatlama sunacak.

Muhabir: Şeymanur İrem DURAK