İsrail ile Hamas arasındaki çatışmalar nedeniyle, uluslararası 4 kruvaziyer gemi işletmesi, 8 sefer için rotalarını Antalya’nın Alanya, Muğla’nın Bodrum ve Marmaris, Aydın’ın Kuşadası limanları ile İstanbul'daki kruvaziyer limanlarına çevirdi. Kesinleşen rezervasyonlar kapsamında, Türk limanlarına ekimde İsrail rotası iptal edilen gemilerle 30 binin üzerinde yolcu gelmesi bekleniyor.

 Deniz Ticaret Odası İzmir Şube Başkanı Yusuf Öztürk, İsrail’in Hayfa ve Aşdod limanlarına gelecek kruvaziyer gemilerinin, bölgedeki gelişmeler nedeniyle bu limanları rotalarından çıkardığını söyledi.

TMMOB Alanya İçmimarlar Odası Temsilciliğine Ufuk Küçülmez Atandı TMMOB Alanya İçmimarlar Odası Temsilciliğine Ufuk Küçülmez Atandı

İsrail limanlarına seferlerini durdurma kararı alan kruvaziyer gemi işletmecilerinin sayısının her geçen gün arttığını belirten Öztürk, “Söz konusu kruvaziyer gemileri, rotalarındaki İsrail limanları yerine Marmaris, Bodrum, Alanya, Kuşadası ve İstanbul'daki kruvaziyer limanlarına gelme kararı aldı.” dedi.

Editör: Haber Merkezi