banner113

Alanya'da DASA ve THK'dan öğrencilere ilham veren etkinlik

banner106

Savunma Havacılık ve Uzay Enstitüsü Derneği ve Türk Hava Kurumu Alanya Şubesi işbirliği ile Alanya Mahmutlar Kılıçarslan İlkokulu öğrencilerine savunma, havacılık ve uzay konularında etkinlik gerçekleştirildi. İlerleyen günlerde öğrencilerin ilgilerine göre maket uçak kursu da düzenlenecek.

Alanya'da DASA ve THK'dan öğrencilere ilham veren etkinlik
07 Eylül 2023 Perşembe 09:17

banner108
banner238

Savunma Havacılık ve Uzay Enstitüsü Derneği'nin (DASA) etkinlikleri içerisinde geleneksel hale gelen “Savunma, Havacılık ve Uzay Söyleşileri” kapsamında Alanya Mahmutlar Kılıçarslan İlkokulu öğrencilerine DASA Genel Sekreteri Murat Kaymakçılar tarafından Savunma, Havacılık ve Uzay konularına ilgilerini arttırıcı bir konferans verilip öğrencilerle söyleşi gerçekleştirildi.   
Türk Hava Kurumu (THK) Antalya Temsilciliği ile yapılan işbirliği ile gerçekleştirilen etkinlikte, öğrencilere yapılan bilgilendirici sinevizyon gösterisi sonrasında model uçak çalışmaları ile ilgili gösteri icra edilerek öğrencilerin ilgi tespiti yapıldı. Yapılan tespit sonuçları  ve Okul Müdürü Fatma Ayan'dan alınan geri besleme ile okulda öğrencilerin yaş gruplarına uygun maket uçak kursu tertip edilecek. 
KEYAOĞLU: GÜZEL BİR ETKİNLİK OLDU 
THK Alanya Şube Başkanı Emine Keyaoğlu, "DASA, üniversite seviyesinden başlayarak, lise ve ortaokul ile ilkokul son sınıfların ağırlıklı olarak yer gruplara yönelik yaptığı konferans, söyleşi ve etkinliklerde, 0-12 yıl sonrası aralıkta Türkiye’nin mühendislerini, teknik insanlarını ortaya çıkartmaya yönelik adımlar hedefliyor.  Bu etkinlik de ilkokul öğrencilerine THK Alanya Şubesi'nin katkılarıyla uygulamalı hale gelen bilgilendirme ve söyleşi faaliyeti, Savunma, Havacılık ve Uzay sektörleri adına çocukların ilgisini çeken güzel bir etkinlik olmuştur." dedi.
KAYMAKÇILAR: GELECEKLERİ İÇİN YOL GÖSTERİCİ 
Savunma Havacılık ve Uzay Enstitüsü Derneği (DASA) Genel Sekreteri Murat Kaymakçılar ise "Okul Müdürü Fatma Ayan ve öğretmenleri kılavuzluğunda son 10 yılda büyük değişim ve başarı göstermiş bir okulumuz olan Mahmutlar Kılıçarslan İlkokulu'ndan mezun olacak çocuklarımızın sektörlerimiz konusunda bilgi sahibi olmalarından ve geleceklerini şekillendirmelerinde yol gösterici olmaktan büyük mutluluk duymaktayız" diye konuştu.


 

banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.