banner113

ÖDÜYO, TARIM SEKTÖRÜNÜN TAHSİLAT SÜREÇLERİNİ KOLAYLAŞTIRDI

banner106

Ödüyo, tarım sektöründeki işletmelerin finansal süreçlerini daha verimli bir şekilde yönetmelerine yardımcı olurken, üretici ve çiftçilerin esnek ve rahat ödeme yapmasını sağlıyor. 

ÖDÜYO, TARIM SEKTÖRÜNÜN TAHSİLAT SÜREÇLERİNİ KOLAYLAŞTIRDI
18 Ocak 2024 Perşembe 12:37

banner108
banner238


Ödüyo Finansal Teknolojiler Genel Müdürü Erman Yapıcı, Tarım Kartı hakkında bilgiler vererek, “Ticarette dönemsellik ilkesi gereği, tüm işletmeler aylık olarak gelir-gider dengelerini oluştururlar. Bankalar olağan ticari hayatın içerisinde, büyük çoğunlukla ürünlerini aylık döngüler üzerine tasarlar. Fakat ticarette olağandışı döngüsü olan sektörler de var. Bankalar bu sektörler için özel çözümler üretebilirler. Tarım Kartları, bu özel çözümlerden biri. Tarım sektöründeki üretici ve çiftçilerin gelirinin aydan aya değil, hasattan hasada oluştuğu ticari döngüde, tarım kartları tarım sektöründeki üretici ve çiftçilerin borçlarını gelirlerinin oluştuğu hasat tarihlerinde planlamalarına ve ödemelerine olanak tanır.” dedi. 
Tarım sektöründeki üretici ve çiftçilerin Tarım Kartlarıyla, üretim maliyetleriyle ilgili harcamalarını yapabileceklerini sözlerine ekleyen Yapıcı, “Mesela tohum, mazot, gübre, tarım ilacı, üretim ekipmanları ve yedek parça vs. gibi harcamalarını Tarım Kartı ile yapabilirler. Böylece, tarım sektöründeki üretici ve çiftçiler üretim için gerekli sermaye ihtiyacının bir kısmını bu şekilde finanse etme olanağına sahip olur. Ödüyo bu süreçlerde farklı Tarım Kartlarını bir araya getirerek tedarikçi firmaların çiftçilerden esnek ve daha rahat tahsilat almasını sağlıyor. Tarım sektöründeki üretici ve çiftçilere farklı bankaların tarım kartlarıyla ilgili fırsatları tek ekrandan sunabilen tedarikçiler, Ödüyo ile yarattıkları avantajlı satın alma koşullarından dolayı, satışlarda diğer firmaların önünde konumlanma şansını elde ediyor.” diyerek sözlerini tamamladı.
 
Ödüyo hakkında: Ödüyo B2B tahsilat, Gateway, Fiziki Pos ve Açık bankacılık hizmeti sunan bir firmadır. Birlikte çalıştığınız müşteri, bayi veya işletmelerden gerçekleştirmek istediğiniz tahsilatlarınızı kolaylıkla ve zamanında almanızı sağlayan bir ödeme alma sistemidir. Ödemelerinizi garanti altına alır, hızlı ve kolay bir şekilde tahsilat sunar. Zamandan tasarruf ettirir. İşletmeler dilediğiniz kredi kartı ile ister tek çekim, ister taksitle ödeme işlemi gerçekleştirebilir. İleri tarihli veya vadesi geçmiş alacakların takibini de yöneten Ödüyo, ödeme günü yaklaştığında müşterilere e-posta veya SMS yoluyla ödemelerini hatırlatır.

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.