Meclis üyesi Zavlak açıklamasinda şunları kaydetti.

YETERSİZ IŞIKLANDIRMA 

Alanya'nın batısında Dinek bölgesi ile Doğanay Otel arasındaki üç tünelde sık sık trafik kazaları meydana gelmektedir. Yaptığımız inceleme ve edindiğimiz bilgilere göre, yaşanan kazaların sebeplerinin başında, yetersiz ışıklandırma geliyor. Normalde başka turizm merkezleri veya büyükşehirlerdeki tünellerde olduğu gibi yeni teknoloji led ışıklandırma yapılması gerekirken, ne yazık ki Alanya'da pek çok Ankara hizmetinde olduğu gibi burada da sıradan, artık eskimiş 15 yıl önceki  ışıklandırma sistemi kullanılıyor.

ÖLÜMLÜ KAZALAR

Tünellerde neredeyse her hafta yaşanan ölümlü, yaralamalı veya maddi hasarlı kazalarda, sürücülerin çoğu kez 'önümüzdeki aracı göremedik' dediklerine tanık oluyoruz. Bu da demek oluyor ki, tünellerde ışıklandırma az. Araçların kendi farları bile yeterli gelmiyor. Çünkü başıyla sonu arasında normal gün ışığının neredeyse gözükmediği tünellerimiz var.

REVA GÖRÜLMEMELİ 

Buradan, Karayolları Bölge Müdürlüğü'ne ve Alanya Şefliği'nin yanı sıra iktidar partisine de sesleniyoruz. Mevcut ışıkların değişmesi çok zor değil. Alanya gibi büyük, hazineye her yıl milyonlarca liralık döviz kazandıran bir turizm kentine  reva görülmemeli. Ağustos ayındayız, turizmin en yüksek olduğu dönemdeyiz. Dolayısıyla tünellerde yoğun bir araç sirkülasyonü var. Belki bu ay olmayabilir ama okulların açıldığı, turizm sezonunun yavaşladığı, hava sıcaklığının makul seviyelere indiği Eylül, Ekim veya Kasım aylarında mutlaka tünellere led ışıklandırma yapılmalıdır. Aksi takdirde yaşanan her kaza, meydana gelen her can kaybının sorumluluğu, bu hizmeti yapmayanlardan sorulmalıdır.