Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak başlattığı kurtuluş mücadelesinin 104. yıldönümü nedeniyle Şahin, Atatürk Anıtı önünde Alanyalı gençlerle bir araya gelerek saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı okudu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'da başlattığı bağımsızlık mücadelesi, tarihe gömülmek istenen bir milletin tekrar doğuşu, özgür ve müreffeh yarınlara yürüyüşü olduğunu vurgulayan Şahin “104 yıl önce Samsun'da başlatılan Milli Mücadele, büyük zorluk ve fedakarlıkların yanında milletimizin topyekün seferberliği ile sonuçlandırılmıştır" dedi.

Gençliğin, bir milletin geleceği olduğunu belirten Şahin: "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk 'Milletin bağrından temiz bir nesil yetişiyor, bu eseri (Türkiye Cumhuriyeti) onlara bırakacağım ve gözüm arkamda olmayacak' diyerek 19 Mayıs'ı tolumun en önemli ümidi ve gelecek aydınlık günlerin mimarı gençlere armağan etmiştir. Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde kişilikli ve özverili kuşaklar olarak hazırlayan milletler geleceğe güvenle bakabilirler. Gençlik bir milletin geleceğidir. Bu nedenle Alanya'da gençlerimizin kendine güvenen, donanımlı, bilgili, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, demokrasiye inanan, çalışan ve üreten bireyler olarak yetişmesi için elimden geleni yapacağım. Bu duygu ve düşüncelerle Kurtuluş Mücadelemizin 104. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanı için canını feda eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, geleceğimizin ve Alanya'mızın teminatı gençlerimizin ve tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum." dedi.