Devlet Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

Bakanın Antalya-Alanya sorusuna ilginç cevabı şaşırttı! Bakanın Antalya-Alanya sorusuna ilginç cevabı şaşırttı!


Nefis temizliği, ruh enginliğiyle dava ve iddia sahibi olduğumuzu göstermenin kesintisiz arayış ve çabasındayız. Çok şükür yabancı değer yargılarına göre yaşananların ve bu tip bir alçalmaya maruz kalanlardan hiç olmadık, olmayı da aklımızın ucundan geçirmedik. Debisi yüksek yozlaşma akıntısına kapılıp meçhul ve müphem bir istikamete umut bağlayacak kadar şaşkın, şaibeli bir duruma düşmedik. Dur durak tanımayan çalışma arzusuyla halkımızın vuran nabzını avcumuzun içinde tutuyoruz. Anadolu irfanının rehberliğinde milletimizin her güzel insanına müşfik ve muhabbet kokulu elimizi uzatıyoruz.

YEREL SEÇİM MESAJI: "BAŞARI DIŞINDA SEÇENEĞE KAPALIYIZ"

31 Mart 2024 tarihine heves ve heyecanla hazırlanıyoruz. Başarının dışında bir seçeneğe her zaman olduğu gibi yine kapalıyız. Merkezi yönetimle yerel yönetimler arasındaki arzi kopukluğun giderilmesini hedefliyoruz. 14 Mayıs ve 28 Mayıs 2023 tarihlerinde tezahür ve tekamül etmiş millet iradesinin aynısıyla 31 Mart 2024 tarihinde yerel yönetimlere yansımasını ve zillet tortularının kazınmasını, yerel yönetimlere düşen gölgenin kaldırılmasını amaçlıyoruz. Türkiye'nin zaman kaybetmeye, oyalanmaya tahammülü yoktur.

"ALLAH BU MİLLETİ ZİLLET İTTİFAKINDAN KORUMUŞTUR"

14 ve 28 Mayıs 2023 tarihlerinde Türkiye bu kötürüm siyasetin ve ittifak ortaklarının eline düşmüş olsaydı Allah muhafaza korkunç gelişmelerin birbirini takip etmesi kaçınılmaz hale gelirdi. Şimdi birbirlerini yiyorlar, demedik laf bırakmıyorlar. Gerçekten de Allah bu milleti zillet ittifakından korumuştur.

İYİ PARTİ'NİN 'İTTİFAK' KARARI: BİZİM MESELEMİZ DEĞİL

81 ilde hangi partilerin kendi adaylarıyla katılıp katılmayacağı bizim meselemiz değildir. Biz Cumhur İttifakı'nın şaşmaz ahlakına, sağlam doğasına, zamanlar üstü siyasi misyonuna bakıyor, buna uygun hareket ediyoruz. Bir kere zillete düşen bir daha belini doğrultamaz.

MHP Lideri Devlet Bahçeli: Cumhur ittifakı anlayışıyla 81 ilde,922 ilçede, 30 Büyükşehir Belediyesinde ve 6 Şubat Depreminde felaket gören illerimizde masaya oturacağız, Cumhur ittifakı olarak Türkiye’nin geleceği için en doğru kararı verme şuuruyla hareket edeceğiz.

Editör: Haber Merkezi