İmmihan Bas Arı, Alanya CHP Kadın Kolu Başkanlığına Adaylığını Açıkladı İmmihan Bas Arı, Alanya CHP Kadın Kolu Başkanlığına Adaylığını Açıkladı

Türkdoğan, "Selahattin Demirtaş Teröristtir" dediği için Selahattin Demirtaş’ın avukatları tarafından savcılığa suç duyurusunda bulunulduğunu belirtti. Türkdoğan, yargı süreci ile ilgili olarak, "Yüce Türk Yargısından talebim, bilirkişi atanarak Selahattin terörist midir, değil midir tespit edilmesidir," ifadelerini kullandı.

Şüpheli İfade Tutanağı

Olayla ilgili düzenlenen şüpheli ifade tutanağına göre, Mustafa Türkdoğan 4 Haziran 2024 tarihinde Saray Şehit İbrahim Halil Aksoy Polis Merkezi Amirliği’nde ifade verdi. Türkdoğan’ın ifadesine göre, kendisine isnat edilen suçlarla ilgili yasal hakları anlatıldıktan sonra, ifadesi alınmaya başlandı. Türkdoğan, "Yukarıdaki bilgiler bana aittir ve doğrudur. Tarafıma isnat edilen suç anlatıldı ve 5271 sayılı CMK’da belirlenen yasal haklarım okundu, anladım ve bana sorulan sorulara ilgili her türlü olarak ifademi vermek istiyorum," dedi.

Whatsapp Image 2024 06 04 At 23.02.20

İfade Detayları

İfadesinde, Alanya Cumhuriyet Başsavcılığının 2023/25433 sayılı soruşturmasında hakkında yapılan suçlamaları anladığını belirten Türkdoğan, "Mustafa Türkdoğan" isimli Twitter hesabının kendisine ait ve kullanımında olduğunu söyledi. Şikayetçi Selahattin Demirtaş’ı medyadan tanıdığını ve kendisi hakkında yaptığı yorumların suç teşkil etmediğini düşündüğünü ifade etti. Türkdoğan, "Hakkımdaki suçlamayı kabul etmiyorum. Eklemek istediğim başka bir husus yoktur," dedi.

İfadeden Sonra Süreç

Tutanakta, Türkdoğan’ın ifadesinin alınmasının ardından, hazırlanan ifade tutanağının doğruluğu anlaşıldıktan sonra taraflarca imza altına alındığı belirtildi. Mustafa Türkdoğan, ifadesinde savcılık tarafından bilirkişi atanmasını ve Selahattin Demirtaş’ın terörist olup olmadığının tespit edilmesini talep etti.

Yargı Süreci Devam Ediyor

Bu olay, sosyal medyada ve kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. Mustafa Türkdoğan’ın yaptığı açıklama ve ifadesi, sürecin nasıl ilerleyeceği konusunda merak uyandırdı. Yargı süreci devam ederken, Türkdoğan’ın talebine ilişkin bilirkişi incelemesi yapılıp yapılmayacağı ve bu durumun nasıl sonuçlanacağı kamuoyu tarafından yakından takip ediliyor.

Muhabir: Şeymanur İrem DURAK