banner113

ALANYA DİNEK MEVKİİNDEKİ "KONVOY" CİNAYETİNE MÜEBBET!

banner106

Alanya Dinek mevkiinde meydana gelen bir konvoy kazasında 1 kişinin öldüğü ve 3 kişinin yaralandığı suçla ilgili olarak Süha T. adlı kişiye müebbet hapis cezası, S. E. ise 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

ALANYA DİNEK MEVKİİNDEKİ "KONVOY" CİNAYETİNE MÜEBBET!
01 Ekim 2023 Pazar 09:26

banner108
banner238


Alanya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşma, yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleşti. Tutuklu sanıklar S. T. ve S. E., mahkemeye SEGBİS (Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi) aracılığıyla katıldı. Duruşmada, sanık avukatları ve maktulün avukatı da hazır bulundu. Halil Yiğitbay'ın eşi ve aile fertleri de duruşmada yer aldı.

Sanıklar, suçlarını kabul etmediler ve tahliye veya beraat talep ettiler.

Halil Yiğitbay'ın eşi Havva Yiğitbay, duruşmada yaptığı açıklamada, "Eşimi hapçılar ve serseriler tarafından öldürüldüğü için çok üzgünüm. Adaletinize güveniyorum." dedi.
Mağdur avukatı, tutuklu sanıkların cezalandırılmasını talep ederken, sanık avukatları ise kamera görüntülerinin net olduğunu ve müvekkillerinin kasten yaralama olayını gerçekleştirmediğini savundular. Konvoydaki cinayetle ilgili olarak S. E'yi 15 yıl hapis cezasına çarptırdı, S. T'ye ise müebbet hapis cezası verdi.
OLAYIN GEÇMİŞİ
Olay, Alanya'nın Dinek Mahallesi Emniyet Kavşağı'nda 24 Mayıs 2021 tarihinde saat 21.30 sıralarında meydana gelmişti. Konaklı Mahallesi'nde bir butik işleten Nihat Yiğitbay (28), Halil Yiğitbay (44) ve Hasan Yiğitbay (46) kardeşler işyerlerini kapatıp eve gitmek üzere yola çıkmışlardı. Ancak trafik ışıklarında yaşanan bir tartışma sonucunda olay yerinde Halil Yiğitbay ve diğer kişiler bıçakla yaralanmış, Halil Yiğitbay ise hastanede yaşamını yitirmişti. 
 

banner109

Etiketler; #Halil Yiğitbay
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.