banner113

ALANYA ESNAFINI HARACA BAĞLAYAN ÇETE ÇÖKERTİLDİ

banner106

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 3 ilde gerçekleşen 'Kafes-32' operasyonları kapsamında elebaşılığını İsmail Süner’in yaptığı organize suç örgütünün çökertildiğini duyurdu. 

ALANYA ESNAFINI HARACA BAĞLAYAN ÇETE ÇÖKERTİLDİ
23 Ocak 2024 Salı 09:52

banner108
banner238

Bakan Yerlikaya sosyal medya hesabından Antalya’nın Alanya ilçesi merkezli Adana ve Kahramanmaraş’ta eş zamanlı olarak düzenlenen ’Kafes-32’ operasyonlarında elebaşılığını İsmail Süner’in yaptığı organize suç örgütünün çökertildiğini açıkladı. Yerlikaya, ayrıca operasyonlar kapsamında 11 şüphelinin yakalandığını da duyurdu.
SUÇLULARIN ENSESİNDEYUZ 
Yerlikaya paylaşımında şu ifadeleri kullandı:  "Antalya (Alanya) merkezli Adana ve Kahramanmaraş’ta eş zamanlı olarak düzenlenen “KAFES-32" operasyonlarında elebaşılığını İsmail SÜNER’in yaptığı Organize Suç Örgütü Çökertildi!  Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki: 
Suçta kibirlenenlere, halkımızın huzurunu kaçıranlara, organize suç örgütlerine göz açtırmayacağız!
Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; Antalya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu düzenlenen “KAFES-32” operasyonları kapsamında aralarında örgüt elebaşı İsmail SÜNER’in de olduğu 11 şüpheli yakalandı.
ALANYA  ESNAFINI CANINDAN BEZDİRMİŞLERDİ
Çökertilen çetenin işyerlerini kurşunlayıp esnaflar üzerinde baskı kurarak, iş yerlerinden para talep ettikleri, Örgüt lideri ve bazı örgüt mensuplarının mağdur şahısların ikametine silah zoru ile girerek şahısları kaçırdıkları, internet bankacılığı üzerinden şahısların hesabında bulunan paraları kendi hesaplarına geçirdikleri ve polise gitmeme konusunda tehditte bulundukları,
Müştekilerin kiralık evlerini ellerinden alıp, bu evleri kendilerinin çalıştıracağını söyleyerek tehdit ettikleri, Uyuşturucu ve silah ele geçirilmesi olayından sorumlu tuttukları mağduru grup halinde darp ettikleri ve kaçırdıkları,  Darp ettikleri mağdurları kayıt altına alarak zorla para tahsil edip senet imzalattıkları, Kalabalık gruplar halinde gezerek halk ve esnaf üzerinde baskı kurdukları tespit edildi.Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle. Hangi Büyüklükte Olursa Olsun Organize Suç Örgütlerini Çökertip Adalete Teslim Edeceğiz!"

banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.