banner113

ALANYA MÜFTÜLÜĞÜNDEN İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE “BEBEK VE GELİN BOHÇASI” 

banner106

Türkiye Diyanet Vakfı Alanya Şubesi tarafından ihtiyaç sahibi ailelerin yeni doğan bebekleri veya evlilik hazırlığı yapmakta olan genç kızları için Bebek ve Gelin bohçaları hazırlanıp hediye edildi.

ALANYA MÜFTÜLÜĞÜNDEN İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE “BEBEK VE GELİN BOHÇASI” 
02 Haziran 2022 Perşembe 16:05

banner108
banner238

Türkiye Diyanet Vakfı Alanya Şubesince ihtiyaç sahibi ailelerin bir nebze olsun maddi anlamda yüküne ortak olmak, yalnız olmadıklarını hissettirmek, sevinçlerine ortak olmak ve zor zamanlarında yanlarında olduğumuzu göstermek, yardımlaşma ve iyilik yolunda manevi rehberlik yapmak, ailesine ve evlilik hayatına adım atan gençlere psikolojik ve manevi destek sağlamak ve infak kültürünü geliştirmek amacıyla 29 Adet Bebek Bohçası ve  25 Adet Gelin Bohçası hazırlanarak ihtiyaç sahibi ailelere hediye edildi.
Bebek bohçası’nın içerisinde, Kur’an-ı Kerim, kitap, bebek battaniyesi, zıbını, banyo havlusu, bakım seti(hijyen), bebek çorabı(3'lü), pijama takımı, uyku tulumu, nevresim takımı ve bebek bezi yer alırken; Gelin bohçası’nın içerisinde ise, Kur’an-ı Kerim, kitap, seccade, nevresim takımı, pike takımı, havlu (2'li), patik (2'li), yazma (2'li), lif (2'li) ve masa örtüsü yer aldı.
Din Hizmetleri Uzmanı Medine Karacabay ve Kur’an Kursu Öğreticisi Serap Sabancılar önderliğinde yürütülen projeye Alanya halkı, Kur’an Kursu Öğreticileri ve Kur’an Kurslarında eğitim gören öğrenciler de büyük ilgi gösterdi.
Hazırlanan bohçalar Alanya Müftüsü Dr. İhsan İLHAN’ın da katılımıyla evlilik hazırlığı yapmakta olan genç kızlara ve Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi yeni doğan ünitesi başta olmak üzere ihtiyaç sahibi bebeklere ulaştırıldı. Evlilik hazırlığı yapmakta olan gençlere iki cihan saadeti dilenirken, yeni doğan bebekler için ise vatana, millete ve İslam’a hayırlı bir evlat olması temennisinde bulunuldu.
Bu vesileyle; ihtiyaç sahibi ailelerin yeni doğan bebekleri ve evlilik hazırlığı yapmakta olan genç kızları için düzenlemiş olduğumuz "Gelin Bohçası' ve "Bebek Bohçası"  projemize maddi manevi destekte bulunan herkese şükranlarımızı sunuyoruz.

banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.