banner113

ALANYA POLİSİNDEN E-SCOOTER BİLGİSİ

banner106

İklim şartlarının elverişli olması sebebiyle kalabalık ve günün her saati trafik yoğunluğunun yaşandığı şehirlerde olduğu gibi Alanya ilçesinde de elektrikli scooterlar, elektrikli bisikletler ve motosikletler alternatif bir ulaşım aracı olarak yaygın şekilde kullanılmaktadır.

ALANYA POLİSİNDEN E-SCOOTER BİLGİSİ
31 Ocak 2024 Çarşamba 15:30

banner108
banner238


Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği görevlilerimizce yürütülen “Trafik Kuralları Hayat Kurtarır” projesi kapsamında; özellikle motosiklet, elektrikli scooter ve elektrikli bisiklet sürücülerine trafik kurallarının önemini anlatmak, trafikteki diğer aksaklıklara dikkat çekmek, meydana gelebilecek kazaların önüne geçmek ve toplumsal bilincin geliştirilmesi amacıyla E Scooter kullanımı ile ilgili 4 dilde (İngilizce, Almanca, Rusca, Türkçe) broşür hazırlanmıştır.

Vatandaşlarımıza E Scooter kullanımında;
- Sürücünün 16 yaşından gün almış olması,
- Sırtta taşınabilen kişisel eşya harici yük ve yolcu taşınmaması,
- Bisiklet yolu ya da şeridi var ise taşıt yolunda kullanılmaması,
- Bisiklet yolu ya da şeridi olmayan karayollarında azami hız sınırı 50 km/s altında olan yollarda kullanılması,
- Manevra ya da işaret verme halleri dışında tek elle kullanılmaması,
- Kullanıcıların araç sürücüleri ve yayalar tarfından kolay fark edilmesi için, önde beyaz ışık verecek ve en az 20 metre önü aydınlatacak far, arkada kırmızı ışık veren lamba ve kırmızı reflektör ile zil, korna vb. ses aleti ile teçhiz edilmesinin zorunlu olduğu hususlarını içeren broşürlerimizle bilgilendirme yapılmıştır.

banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.