banner113

Alanya’da hastaneyi su bastı. Hizmetler durdu!

banner106

Alanya’da gece saatlerinde şiddetini artıran sağanak yağış, su baskınlarına sebep oldu. Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin zemin katında da su baskını yaşanmasından dolayı mağduriyetler yaşandı. 

Alanya’da hastaneyi su bastı. Hizmetler durdu!
22 Kasım 2022 Salı 11:41

banner108
banner238

Alanya’da gece saatlerinde şiddetini artıran sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Su baskınlarına sebep olan sağanak yağıştan Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi de nasibini aldı. 


2011 yılında temeli atılırken tabanında yaşanan su baskınları ile inşaatı uzun süre sekteye uğrayan ve ihale sürecindeki sorunlarla birlikte 2017 yılında hizmete açılan hastanede sağanak yağışla birlikte yine büyük sorunlar yaşandı. 
Gece saatlerinde şiddetini artıran sağanak yağış, hastanenin zemin katını sular altında bıraktı. Su baskını nedeniyle zemin katta bulunan tıbbı malzeme deposu, röntgen, MR, laboratuvarlarda ve asansörlerde hizmet verilemedi. Tahliye motorlarının işlevsiz kalmasından dolayı suyu boşaltmak için sabah saatlerinde itfaiye ve belediye ekipleri seferber oldu. Hastane zemin katında temizlik işlemlerinin devam ettiği ve tedbir amacıyla elektrik verilemediği için ilgili hizmetlerin beklemede olduğu öğrenildi. 

banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.