banner113

ALANYA’YA YENİ ASİSTAN HEKİMLER İÇİN BAŞVURU YAPILDI 

banner106

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Çocuk Hastalıkları ve Sağlığı, Fizyoloji, Aile Hekimliği, Histoloji ve Embriyoloji bölümü olmak üzere 5 farklı birimde daha asistan alımı için düğmeye bastı. 

ALANYA’YA YENİ ASİSTAN HEKİMLER İÇİN BAŞVURU YAPILDI 
14 Nisan 2023 Cuma 16:45

banner108
banner238

Üretmek ve oluşumlara yön vermek adına çalışmalarına hız vermeden devam eden Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, branşlarında uzman yeni hekimlerin yetiştirilmesine katkı sağlamaya devam ediyor.

Hastane yönetimi, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nin katkılarıyla 5 farklı birimde uzman hekim yetiştirebilmek için Sağlık Bakanlığına bağlı Tıpta Uzmanlık Kuruluna başvuruda bulundu.

Bu kapsamda sağlık tesisi,  Tıpta Uzmanlık Kurulu Heyeti tarafından uzmanlık eğitimi için gerekli olan öğretim üyesi kadrosu, hastane donanımı, klinik alt yapı, fiziki koşullar ve yeterliliği açısından incelenip yerinde denetimlere tabii tutuldu.

Konu ile ilgili açıklama yapan Başhekim Doç. Dr. Oğuz Karahan, “ TUKMOS’un (Tıpta Uzmanlık Kurulu Müfredat Oluşturma ve Standart Belirleme Sistemi) gerektirdiği tüm eğitim ve araştırma faaliyetleri hastanede başarıyla uygulanmaktadır. Sağlık hizmetlerin yanı sıra aynı zamanda bir eğitim hastanesi olan sağlık tesisimizde, ülkemize yeni hekimlerin kazanılmasında rol oynadığımız için çok mutluyuz. Daha olgun daha kaliteli hizmet sunumunun sağlanması için Üniversitemiz ve değerli hocalarımız sayesinde hastanenin eğitim klinikleri ile kapasite hizmet alanının arttırılması için harekete geçtik. 5 bölümde daha eğitim verilmesi için başvuruda bulunduk. Tıpta Uzmanlık Eğitimi Dairesi tarafından hastanemizde gerçekleştirilen toplantıda; son mevzuatlar üzerinde konuşularak yeni güncellemeleri değerlendirdik. Yeni klinik ve hizmetler için görüşülerek fikir alışverişinde bulunuldu. Eğitimin nasıl kaliteli olacağı ve eğitim standartlarının arttırılması yönünde bizim için önemli bir toplantı oldu. Saha incelemeleri için teşekkür ediyoruz ”dedi.

banner109
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.