banner113

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ HASTANESİNDEN BÖLGEMİZDE BİR İLK DAHA 

banner106

Başkent Üniversitesi Alanya Hastanesi böbrek ve üreter kanseri olan hastanın normal şartlarda açık cerrahi girişimle gerçekleşmesi gereken ameliyatının laparoskopik yöntemle gerçekleştirdi.

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ HASTANESİNDEN BÖLGEMİZDE BİR İLK DAHA 
02 Ekim 2023 Pazartesi 09:25

banner108
banner238

KAPALI NEFROÜRETEREKTOMİ VE PARSİYEL SİSTEKTOMİ

Bu cerrahi yöntem çok küçük birkaç kesi yapılarak özel ameliyat ekipmanları ile yapılmaktadır. İleri uzmanlık ve deneyim gerektiren bu ameliyatı gerçekleştiren Başkent Üniversitesi Hastanesi Üroloji kliniği hekimleri başarılı işlem sonrası objektiflerimize yansıdı. Konu hakkında Alanya Postasına açıklamada bulunan üroloji uzmanı operatör doktor Mubariz Aydamırov, operatör doktor Nasır Yılmaz ve profesör doktor Müslüm Ahmet Tunçkıran birkaç mini kesiyle hastanın kanserli kitlesini vücut dışına çıkararak iyileşme döneminin minimal seviyeye kısaltılması ve 5 gün içerisinde hastanın günlük hayata dönmesinin mümkün olduğunu açık ameliyatlardaki kanama ve kan kaybı riskinin çok büyük oranda ortadan kalkmasının mümkün olduğunu vurguladı. 


Tümörsüz ve Kaliteli Bir Yaşam


Başkent Üniversitesi Hastanesi Üroloji kliniği hekimleri: mesane kanseri konusunda; erkek ve kadınlarda küçümsenmeyecek şekilde sık bir görülen kanser türü olduğunu vurguladı. Mesane kanseri tedavisinde zamanında müdahalenin yapılmasıyla tamamen iyileşmenin mümkün olduğunu ayrıca vurguladı.
 

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.