banner113

HEMŞİRELER GÜNÜ DÜZENLENEN ETKİNLİKLE KUTLANDI

banner106

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, “Hemşirelik Haftası ve 12 Mayıs Hemşireler Gününü” düzenlenen etkinlikle kutladı.  

HEMŞİRELER GÜNÜ DÜZENLENEN ETKİNLİKLE KUTLANDI
13 Mayıs 2022 Cuma 14:02

banner108
banner238

Hemşireler Günü kapsamında Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesinin konferans salonunda etkinlik düzenlendi. Sağlık çalışanlarına moral ve motivasyon sağlamak amacıyla düzenlenen programa hastane bünyesinde hizmet veren hemşireler katıldı.  Günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapan Başhekim Vekili Uzm. Dr. Alper Öztürk, “  Sağlık teşkilatının en önemli unsurlarından birisi olan hemşirelerimiz, büyük bir sabır, dikkat, sevgi ve hoşgörü gerektiren önemli bir görevi yürütmektedirler. İnsana ve topluma büyük hizmet sunan ve hastanemizin güne yüzü olan hemşirelerimizin “Hemşireler Haftası kutlu olsun” diye konuştu.  

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü  Ayla Alkan Yavuz ise “Hemşirelik mesleği; sevgi, saygı ve sabrın sembolü olan bir meslektir. Hemşireler, dün olduğu gibi bugün ve yarın da toplum sağlığını korumak, geliştirmek ve iyileştirmek adına mesleğin gerektirdiği bilimsel bilgi ile her türlü girişimi profesyonel olarak uygulamaya devam edecektir. Bölgemizde ve ülkemizde görev yapan tüm meslektaşlarımızın ve geleceğin hemşireleri öğrencilerimizin Hemşireler Gününü yürekten kutluyorum ” ifadelerini kullandı. 

Daha sonra Göğüs Cerrahisi Dr. Öğretim Üyesi Oktay Aslaner katılımcılar için müzik dinletisi sundu. Hemşireler çalan şarkılara eşlik ederek eğlendi. Program sonunda büyük bir özverili ile çalışan hemşirelere vermiş oldukları hizmetler için hastane yönetimi tarafından teşekkür belgesi taktim edildi. Daha sonra toplu fotoğraf çektirerek günü ölümsüzleştirdiler. Etkinlik düzenlenen kokteyle devam etti.

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.