banner113

İl Sağlık müdürü Karahan, Alanya tehlike altında değil!

banner106

Covid-19 ‘un yeni varyantı EG.5 diğer adıyla eris, 4 ülkeye yayıldı. Varyantın yayılması vatandaşları tedirgin ederken, Alanya’da ki durum hakkında bilgi veren Antalya İl Sağlık Müdürü Karahan salgın tehdidi olmadığını söyledi

İl Sağlık müdürü Karahan, Alanya tehlike altında değil!
22 Ağustos 2023 Salı 07:38

banner108
banner238

2020 yılında tüm Dünya’yı kasıp kavuran Covid-19 salgını uzun zaman önce etkisini yitirdi. Ancak geçtiğimiz günlerde Covid-19’un yeni varyantı erisin ortaya çıkması ve 4 ülkeye yayılması vatandaşları endişelendirdi. Alanya’da şu anda ağır grip vakalarının görülmesi varyantın Alanya’da da etkili olup olmadığı sorusunu akıllara getirdi. Konu hakkında açıklama Antalya İl Sağlık Müdürü Oğuz Karahan henüz tespit edilmiş bir vaka olmadığını ifade etti.
‘ALANYA TEHLİKE ALTINDA DEĞİL’
Alanya’da ağır grip vakalarının yaşanması vatandaşları Covid-19 konusunda endişelendirdi. Yaşanan gribal rahatsızlıkların Covid-19 varyantı olup olmadığı hakkında bilgi veren Oğuz Karahan endişeye neden olacak bir durum olmadığını belirtti. Karahan,” Dönemsel olarak, mevsim geçişlerinde her zaman gribal salgınlar oluyor. Türkiye’de henüz saptanmış bir varyant yok. Vatandaşların korkacakları bir şey yok. Geçirilen grip rahatsızlıkları mevsim geçişlerinden meydana geliyor. Covid-19 testlerimizde isteyen vatandaşlarımıza yapılmaktadır. Ancak şu anda hem Alanya’da hem Türkiye’de endişelenecek bir durum yok” dedi.

banner109
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.