banner113

MEME KANSERİ OLAN ALANYA'DA YAŞAYAN RUS UYRUKLU KADININ SAĞLIĞINA ALKÜ'LÜ HEKİMLER KAVUŞTURDU

banner106

MEME KANSERİ OLAN ALANYA'DA YAŞAYAN RUS UYRUKLU KADININ SAĞLIĞINA ALKÜ'LÜ HEKİMLER KAVUŞTURDU
18 Ocak 2023 Çarşamba 12:53

banner108
banner238


Tesadüfen memesinde fark ettiği kitle nedeniyle Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvuran 59 yaşındaki Rus uyruklu hasta Praskovia Cherven, meme kanseri olduğunu öğrendi. Cherven, başarılı bir operasyon sonrasında Türk hekimleri sayesinde sağlığına kavuştu. 
Rus vatandaşı Praskovia Cherven, memesinde fark ettiği kitle sebebiyle Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli ALKÜ Tıp Fakültesi Ana Bilim Dalı Başkanı Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Yılmaz Güler’e başvuruda bulundu. Yapılan muayene, tetkik ve görüntülemeler neticesinde yapılan biyopside Cherven’e meme kanseri teşhisi konuldu. Ameliyat kararı alındı.

Başarılı bir ameliyata imza atan Doç. Dr. Güler hastaya uygulanan operasyon hakkında bilgi verdi. Doç. Dr. Yılmaz Güler: ”Ameliyat öncesinde hastamıza onkoloji hekimimizle koordineli bir şekilde çalışarak kemoterapi uyguladık. Kitle küçültüldükten sonra ameliyatını planladık. Operasyon sırasında koltuk altı lenf bezleri örneklemesi yapıldı. Bu sayede koltuk altı lenf bezlerinin temizlenmesine gerek kalmadan tedavi edildi. Meme koruyucu cerrahi uyguladığım hastam Praskovia Cherven’in memesinin tamamının alınmasına gerek kalmadı. Böylelikle koltuk altı temizlenmesine bağlı gelişebilecek komplikasyonların önüne geçilmiş oldu. 1 saat süren operasyon sonrası hastamızın takibini genel cerrahi servisimizde gerçekleştirdik. Daha sonra taburcu işlemleri yapıldı. Dünyanın dört bir yanından insanlar ülkemize güvenerek sağlıklarına kavuşmak için hastanemize geliyor. Turizm bölgesi olan ilçemizde sağlık turizmi yetki belgesi almaya hak kazanan bir hastane olarak her hastamıza ayrı ayrı değer verdiğimiz gibi yabancı hastalarımızda değer veriyor, sağlıklarını önemsiyoruz" diye konuştu. 


Ameliyat sonrası teşekkür için hekimi Doç. Dr. Güler’i ziyaret eden Cherven, ”Ameliyat beni korkutuyordu. Genel Cerrahi hekimim Doç. Dr. Yılmaz Güler sayesinde bu korkularım kayboldu. İçim rahat bir şekilde ameliyatımı oldum. Sonuçtan da oldukça memnunum. Türkiye’deki sağlık hizmeti ülkemize göre daha kaliteli ve iyi. Doktoruma, hastane çalışanlarına ve yönetimine ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.
 

banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.