banner113

AK PARTİ'DEN "İTTİFAK YOK" AÇIKLAMASI: BİZ KENDİ YOLUMUZA BAKIYORUZ. CUMHUR İTTİFAKI GİDEREK DERİNLEŞİYOR!

banner106

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir CNN TÜRK’te Dicle Canova'nın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. 

AK PARTİ'DEN "İTTİFAK YOK" AÇIKLAMASI: BİZ KENDİ YOLUMUZA BAKIYORUZ. CUMHUR İTTİFAKI GİDEREK DERİNLEŞİYOR!
03 Ekim 2023 Salı 12:56

banner108
banner238

AK PARTİ KONGRESİ 7 EKİM'DE

İki ana sloganımız var. 11. Büyük kongremiz. Hep yeni, hep ileri sloganımız birinci olarak. Refahın tabana yayılması, ulaşımdan sağlığa pek çok sorunu çözmüştür AK Parti. Cumhuriyetin yüz akı Türkiye’nin ortak aklı ikinci sloganımız. Türkiye’de hangi toplumsal kesimi olursa olsun ötekileştirmeden hareket ediyoruz.

Bizde isimlerin değişimi değil, anlayışımızı muhafaza ederek, toplumu anlayarak kendimizi yenileyen bir siyasi anlayışız. Çok tecrübeli arkadaşlarımız var aramızda. Büyüyerek ilerlen bir siyasi hareket AK Parti. Tüzük değişikliği ile ilgili bir hazırlığımız yok. Güçlü bir MKYK olacak.


YEREL SEÇİM HAZIRLIKLARI

Bu kongre bir başlangıç. Çok uzun zamandır yerel seçimler için çalışıyoruz. Yerel seçim hazırlıklarına bismillah diyerek başlayacağız. Yerel seçimler için bir start vereceğiz. 28 Ekim’de Eskişehir’de büyük bir program yapacağız. Yerel seçimlere Cumhur İttifakı olarak çok güçlü gireceğiz.

Cumhur İttifakı olarak kim hangi mevkiyi almış diye bakmadık. Cumhur İttifakı giderek derinleşiyor. Nasıl bir yol haritası olduktan sonra isimler değerlendirilecek. Nasıl bir vizyon ortaya koyacağımızı şehirler için konuşuyoruz. Biz isimlerle değil bir anlayışla buluşturuyoruz şehirleri.

Önce yol haritası sonra isimler belirlenecek. Büyük kongreden sonraki ilk MKYK’da değerlendirme yaparız. Bir çalışma yapıldı. Genel başkanımıza da bugün veya yarın sunarız.

Seçim sonrası muhalefetin temel motivasyonu ortaya çıktı. Toplumun var olan meselelerine çözüm üretmesi ortadan çıkıyor.

YEŞİL SOL PARTİ’DEN ‘MÜZAKERE’ ÇAĞRISI
Bütün muhalefet partililerinin güvenilirlik problemi var. HDP terörle mesafe koyamadıkça yöneticilerinin ne söylediğinin bir anlamı olmaz.
YENİ ANAYASA ÇALIŞMALARI
Biz çok şeffaf bir ittifakız. Biz ne söylüyorsak sözümüzün arkasında duruyoruz, gizli ajanda yok Önümüzdeki süreçte yeni anayasa çalışmalarında değerlendirmeler yapılabilir. Bir mutabakatla bu millet sivil bir anayasayı hak ediyor.
 

banner109

Etiketler; #Erkan Kandemir
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.