banner113

ALANYA BELEDİYE MECLİS ÜYESİ BAĞIŞLAR: MAHMUTLAR'A PROJE VE HİZMET YAĞIYOR!

banner106

Alanya Belediye Meclis üyesi Yılmaz Bağışlar, faaliyet raporunu değerlendirdi

ALANYA BELEDİYE MECLİS ÜYESİ BAĞIŞLAR: MAHMUTLAR'A PROJE VE HİZMET YAĞIYOR!
05 Nisan 2023 Çarşamba 11:05

banner108
banner238


Alanya Belediye Meclis toplantısında, Alanya Belediyesi Faaliyet raporu onaylanmadan söz alarak konuşan Belediye Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Yılmaz Bağışlar "Alanya Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel ile birlikte Mahmutlar için  gerçekleştirdiğimiz ' Hizmet İttifakı' ile 6360 sayılı Büyükşehir yasası ile kapatılmadan öncesi süreçde dahil, yaklaşık 50 yıllık bir Belediye geçmişi olan Mahmutlar, bizim dönemimizde hizmet ve proje yağmuruna tutuldu " dedi.

Bugün 5 Nisan ve sizlerin desteğiyle çıkmış olduğumuz kutlu ve onurlu siyaset yolunda Belediye Meclis toplantısında yapmış olduğumuz konuşmayı takipçileri ile paylaşan aynı zamanda Mahmutlarspor Kulüp Başkanlığını da yürüten Bağışlar şunları söyledi.

Bugün 5 Nisan.. 
2019 yerel seçimlerinden sonra bugün, sizlerin desteğiyle Mahmutlar mahalle kontenjanından, CHP Alanya Belediye Meclis Üyesi seçildikten sonra mazbatamızı alarak göreve başladık.

Bu kutlu ve gururlu hizmet yolunda, dün Alanya Belediye Meclis toplantısında Belediye Faaliyet raporu onaylanmadan söz alarak yapmış olduğum konuşmayı bu anlamlı günde sizlerle paylaşmak istedim...

" Sn. Başkan kıymetli hazirun; 2019 yılında Mahmutlar mahalle kontenjanından Alanya Belediye Meclis Üyesi seçilmiş birisi olarak, Alanya Belediyesi ile birlikte bu görev dönemimizde Mahmutlar Mahallesi'nde kazandırdığımız projelerden bahsetmemeyi kendi üzerimde bir yük ve sorumluluk olarak görürdüm ve bu yüzden söz almak istedim.

6360 sayılı Büyükşehir yasası ile kapatılan Mahmutlar Belediyesi öncesi de dahil olmak üzere, neredeyse 50 yıllık bir Belediye geçmişi olan, bu süreçte imar planında ne hikmetse spor alanı dahi işaretlenmemiş bir mahallede, spor müdürümüz ve sizlerle yaptığımız istişare ve desteğiyle 20 dönümlük bir hazine arazisi tahsisi ve üzerine binlerce sporcu ve spor severin hafta sonu spor aktivitesi ile vakit geçirdiği bir tesis kazandırdık. Fen işlerimüdürlüğü ile birlikte, arazi şartlarının zorluğu sebebiyle, neredeyse iki yıla süren bir yarma ve dolgu işlemi ardından tesisi Mahmutlar 'ımıza kazandırdık ve şu an Mahmutlarspor ailesi olarak kendi evimiz şeklinde adlandırabildiğimiz tesisimiz var. 

Ayrıca, yıllardır atıl vaziyette bulunan Alışveriş Merkezi İnşaatının hukuka uygun olarak yapımına öncülük ettik. Yine sağlık ocağı ve okul inşaatları sürüyor. Semt sahaları projesi basketbol sahaları ve tenis kortları ile çocuk oyun alanları kazandırdık.

En önemlisi ise yıllardır ihtiyaç duyulan kültür merkezi inşaatı çalışmaları devam ediyor yakında %50 seviyesine ulaşacak ve Belediyemiz tarafından 2023 yılında tamamlanması planlanmaktadır.
Bu yatırım tamamlanınca maliyeti neredeyse 300-350 milyon lirayı bulacak.
Bütün bu yatırımlar göz önüne alındığında, görev dönemimizde Mahmutlar Mahallesi'nde kazandırılan ve kazandıracağımız hizmetler için sizlere ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederim "

Özetle değerli dostlarım, bizlerde insanız zaman zaman eksik ve hatalarımız olsa da, gururla şunu söylemek isterim ki; Alanya Belediye Başkanımız Sn. Adem Murat Yücel ile birlikte gerçekleştirdiğimiz ' HİZMET İTTİFAKI ' ile Mahmutlar mahallesi bizim görev süremiz boyunca daha önce görmediği hizmetleri kazanıyor ve kazanmaya devam edecek.
Hepinize Saygılar sunar

banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.