banner113

ALANYA'DA CUMHURİYET COŞKUSU

banner106

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yıl dönümü etkinlikleri büyük coşkuyla sürüyor. Kutlamalar kapsamında Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni yapıldı, şehitler kabri başında anıldı.

ALANYA'DA CUMHURİYET COŞKUSU
29 Ekim 2023 Pazar 07:56

banner108
banner238

Alanya’da Cumhuriyetin 100. yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında Hükümet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni düzenlendi. Törene Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Celal Tekin, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, oda, dernek başkanları, siyasiler, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Kaymakamlık ve belediye başkanlığının çelenk sunumu ve saygı duruşuyla başlayan tören, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

ŞEHİTLER KABRİ BAŞINDA ANILDI

Törenin ardından Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Milliyetçi Hareket Partisi Alanya İlçe yönetimi ve Alanya Belediye Meclis Üyeleri ile bu mukaddes topraklar uğruna şehit düşen vatan evlatlarını kabri başında anmak adına Alanya İlçe Garnizon Şehitliği’ni ziyaret etti. Ziyarette şehitler için dua edilip, kabirlerine karanfil bırakıldı.

RESMİ TÖREN RIHTIMDA GERÇEKLEŞECEK

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, 29 Ekim Pazar (yarın) günü saat 09.15’da Kaymakamlık makamında tebrik programı ve 100. yıl etkinlikleri ile devam edecek. Cumhuriyetin 100. yılı kapsamındaki resmi tören Alanya Rıhtım Şelale önünde saat 10.00’da başlayacak.

banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.