banner113

ALANYA'NIN EN ÇALIŞKAN MECLİS ÜYESİ ERKAN DEMİRCİ VEDA ETTİ: BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ GÖREVİ EBEDİYEN YAPILACAK BİR GÖREV DEĞİLDİR

banner106

Yeni dönemde görev almayan ve Alanya Belediyesinin en etkili meclis üyesi olarak görev yapan Şehir Plancısı Erkan Demirci açıklamada geldi

ALANYA'NIN EN ÇALIŞKAN MECLİS ÜYESİ ERKAN DEMİRCİ VEDA ETTİ: BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ GÖREVİ EBEDİYEN YAPILACAK BİR GÖREV DEĞİLDİR
22 Şubat 2024 Perşembe 13:19

banner108
banner238

Sevgili Alanyalı hemşehrilerim diyerek sözlerine başlayan Demirci şöyle devam etti. 

30.03.2014 ve 31.03.2019 tarihlerinde tarafıma 2 kez tevdi etmiş olduğunuz Alanya ve Antalya Büyükşehir meclis üyeliği görevlerim 31.03.2024 tarihi itibariyle sonlanacaktır. 
Bu süre içerisinde Antalya’da 7 yıl, Alanya’da ise 3 yıl Bayındırlık ve İmar komisyonlarında görev aldım. Gerek Alanya, gerekse Antalya belediye meclis toplantılarına neredeyse hiç kaçırmadan iştirak ettim. İlçemizin sorunlarını dile getirdim. Bana ulaşan ya da benim tespit ettiğim sorunlar için çözüm üretmeye, hizmet almaya çalıştım. 

Görev yaptığım 10 yıllık süre içerisinde hiç şüphesiz ki yapılan ve yapılamayan pek çok iş oldu. Yapılanları ve yapılamayanları sizlerin takdirine bırakıyorum. Yapılan hizmetlerin ve yaşanan güzelliklerin asıl sahibi sizlersiniz. Şahsım açısından en önemli güç kaynağı olan sevgi ve güveninizi hep hissettirdiğiniz için yürekten teşekkür ederim. Unutulmamalı ki şehre hizmette aslolan kişiler değil, değerlerdir. 
Hukuka dayalı, yaşanabilir planlı, kurallı ve kimlikli kent olgusu hepimizin ortak paydasıdır. Önemli olan şehirde iz bırakabilmektir.
Değerli hemşehrilerim;
Bana tevdi etmiş olduğunuz belediye meclis üyeliği görevini 10 yıl boyunca elimden geldiğince ifa etmeye çalıştım. Görev sürem boyunca birleştirici ve bütünleştirici olmaya, kırıcı ve ayrımcı olmamaya, partizanlık yapmamaya, tribünlere oynamamaya, bazı kişilerin dolduruşuna gelmemeye ve CHP ekibimle birlikte hareket etmeye özen gösterdim. 

Karşılıklı sevgi ve saygı içerisinde makamların gelip geçici olduğu, makamları değerli kılanın o makamı işgal edenin kişiliği olduğu bilinci ile hareket etmeye çalıştım. Kentimizin sorunlarıyla dertlendim, sizlerin Alanya ve Antalya Büyükşehir Belediyelerinde sesi olmaya çalıştım. Kusurlarım ve yapamadıklarım da oldu. 

10 yıl boyunca aktif siyasetin içinde olunca elbette zaman zaman polemikler de yaşadım. Olabildiğince kalp kırmaktan, kavga etmekten kaçınmaya çalıştım, çok az da olsa yalanlarla iftiralarla, çamur at izi kalsın manevralarıyla da karşılaştım. Görevimle ilgili olarak partili partisiz büyük bir çoğunluğun takdirini kazandığıma inanıyorum. Şüphesiz hepimiz beşeriz. 

Hatasız olan ancak ve yalnız Yüce Yaradandır. Bugün itibariyle her girdiğim dükkânda, her gittiğim mahallede, her uğradığım sivil toplum kuruluşunda, caddede, sokakta, insanların bana samimi ve güler yüzlü davranması, yüzünü çevirmemesi, arkasını dönmemesi benim için sermayenin en büyüğüdür. 10 yıllık görev sürem içerisinde çok güzel günlerim geçtiği gibi üzüntülü günlerim de oldu.  En çok üzüldüğüm konu ise kent disiplinin ve kimliğinin bozulması ve bunu defalarca uyarmama rağmen engelleyememek olmuştur. Umarım bundan sonraki süreçte Alanya’mızın kaybolan kent kimliği ve disiplini yeniden kazanılır, planlı kurallı bir Alanya yeniden inşa edilir.

31.03.2024 itibariyle aktif siyaseti ve belediye meclis üyeliğini kendi isteğimle bırakıyorum. Yeniden görev almama kararım sonrasında, Antalya Büyükşehir Belediye başkanım Sn. Muhittin Böcek’in, Alanya ilçe başkanım Sn. Bülent Kandemir’in, Alanya İlçe belediye başkan adayım Sn. Osman Tarık Özçelik’in, mensubu olduğum CHP ailemin ve partili partisiz birçok dostumun meclis üyeliği görevine devam etmem yönünde çok açık ve net mesajları oldu. 

Kendilerine hepinizin huzurunda bir kere daha canı gönülden teşekkür ediyorum. Belediye Meclis üyeliği görevi ebediyen yapılacak bir görev değildir. Siyasetçi arkadan gelecek gençlere imkân ve fırsat vermek adına oturduğu koltuğu zamanı gerektiğinde bırakmasını da bilmelidir. 
Görev sürem boyunca birlikte çalıştığım;
Büyükşehir belediye Başkanım Sn. Muhittin Böcek’e
Tüm ilçe belediye başkanlarıma,
Tüm il, ilçe başkanlarıma, yönetimlerine ve milletvekillerime,
Siyasete girmeme vesile olan Şevki ve Şefik Türktaş başkanlarıma ve o dönem birlikte çalıştığımız tüm ekibe,
Belediye meclisi üyesi arkadaşlarıma,
Yol arkadaşlarım olan mahalle muhtarlarıma,
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya Belediyesi ve ASAT çalışanlarına,
Sivil toplum kuruluşlarına;
Esnaf ve işadamlarına;
Basın mensuplarına;
Ve gönlü zengin ve vefalı Alanyalı hemşehrilerimin her birine yürekten teşekkür ediyorum.
Sözlerime Baki’nin aşağıdaki gazeliyle son verirken, varsa hakkımı herkese helal ediyor, istemeyerek de olsa kırdığım ya da yanlış yaptığım herkesten helallik istiyorum. 
Sevgilinin siyah saçları,
Hüma kuşunun kanadının talih bağışlayan gölgesi imiş.
Onun için o güzellik ülkesinin sultanı imiş.
Bir secde etmekle güneş gibi güzel yüzü altına dönüştü
Sevgilinin çevresinin toprağı nasıl bir kimya imiş
Yüksek sesini bu âleme Davut gibi sal
Çünkü bu gök kubbede baki kalan ancak hoş bir seda imiş.
 

banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.