banner113

ALANYA’DA OY KULLANMAYA ENGEL YOK

banner106

Alanya Belediyesi, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimleri'nde ortopedik engelli ve yatağa bağımlı yaşayan hastaların oylarını kullanabilmesi için ücretsiz ulaşım desteğinde bulunacak.

ALANYA’DA OY KULLANMAYA ENGEL YOK
12 Mayıs 2023 Cuma 17:17

banner108
banner238

Engelsiz Kent Alanya vizyonu ile engelli bireylerin ulaşım ve erişim sıkıntılarını da çözme noktasında sosyal projeler geliştiren Alanya Belediyesi, 14 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimleri'nde ortopedik engelli ve yatağa bağımlı hastaların vatandaşlık görevlerini yerine getirebilmeleri için tüm imkanlarını seferber etti. Seçimlerde tekerlekli sandalye ve akülü sandalye kullanan ortopedik engelli vatandaşlar ile yatalak ve yarı yatalak hastalara ücretsiz ulaşım imkanı sağlayacak olan Alanya Belediyesi; Engelli Koordinasyon Merkezi bünyesindeki lift sistemli rampalı araçları ve ambulansları seçimler için hazırladı. Böylelikle Alanya Belediyesi, engeli olup da yürüyemeyen ya da yatağa bağımlı halde yaşayan vatandaşların sandıklara giderek, vatandaşlık görevlerini yerine getirebilmesine yardımcı olacak.

Engelsiz ulaşım hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, 0242 513 43 45 numaralı telefondan Engelli Koordinasyon Merkezi aracılığı ile başvuruda bulunabilir.

banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.