banner113

ALANYALI MALİ MÜŞAVİR AKÇOCUK, AK PARTİDEN ADAY ADAYI OLDU

banner106

AK Parti Antalya Milletvekili Aday Adayı olan Mali Müşavir Mustafa Akçocuk, Alanya basını ile kahvaltıda bir araya gelerek amacını ve hedeflerini anlattı.

ALANYALI MALİ MÜŞAVİR AKÇOCUK, AK PARTİDEN ADAY ADAYI OLDU
19 Mart 2023 Pazar 08:19

banner108
banner238

KONUŞMASINA 6 Şubat 2023 Pazartesi günü 11 ilin etkilendiği deprem ve ardından yaşanan sel felaketinde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyerek başlayan Akçocuk, yaşanan deprem felaketini yüz yılın felaketi olarak niteledi. Devletin yaraları sarmak için tüm imkanlarıyla seferber olduğunu vurgulayan Akçocuk, depremde evini kaybeden tüm depremzedelere devletin en kısa sürede evlerini yaparak teslim edeceğini söyledi. Yörük bir ailenin evladı olarak Gazipaşa’da dünyaya geldiğini vurgulayan Akçocuk. 20 yıldır mali müşavir olarak iş hayatının ve siyasetin içinde yer aldığını söyledi. Edindiği tecrübeyi ülkesine hizmet etmek için kullanmak istediğini belirten Milletvekili Aday Adayı Akçocuk, niçin milletvekili olmak istediğini anlattı.

‘BU SEÇİM BAŞKA BİR SEÇİM’

Dünyanın zor bir süreçten geçtiğini ancak Türkiye’nin çok çok daha zor bir süreçten geçtiğini dile getiren Akçocuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türkiye Yüzyılı” olarak nitelediği bir dönemde siyasette aktif görev almak istediğini belirtti. Türkiye’nin, etrafını kuşatan şer odaklarına karşı tam bağımsızlık mücadelesi verdiğini vurgulayan Akçocuk, “Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde 20 yılda çok önemli adımlar atıldı. Türkiye pek çok alanda hayal dahi edilemeyecek bir noktaya ulaştı. Her alanda bağımsız bir Türkiye için aşılması gereken en önemli eşiğin önümüzdeki 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimleri olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle bu seçim başka bir seçim. Cumhurbaşkanımızın yedi düvele karşı mücadele verdiği bir dönemde bizler de bu kutsal mücadeleye görev alarak omuz vermek istiyoruz. Parti büyüklerimizin oluru, halkımızın teveccühü ile göreve geldiğimiz taktirde var gücümüzle bu kutlu dava ve memleketimiz için çalışacağıma huzurunuzda söz veriyorum” dedi.


‘ANKARA’YA ÇANTAMIZ DOLU GİDECEĞİZ’

AK Parti içerisinde aktif bir görev almamasına rağmen her zaman bir vatansever olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yolunda siyasi çalışmaların içerisinde yer aldığını belirten Akçocuk, “İş ve siyaset hayatının içerisinde geçirdiğim sürede sürekli olarak notlar aldım. Sahada, her meslek grubunun temsilcileriyle görüştük ve bizlere iletilen talepleri aldık. İstek ve taleplerin karşılanması noktasında, uzman çalışma arkadaşlarımızla birlikte çözüm önerilerimizi hazırladık. Allah nasip eder de Ankara’ya gidersek çantamız dolu dolu gideceğiz ve hemen işe koyulacağız” diye konuştu.


‘AÇIK ARA KAZANACAĞIZ’

Cumhur İttifakı’nın açık ara seçimi kazanacağını da sözlerine ekleyen Akçocuk, “Yaşadığımız, yüzyılın deprem felaketinin Türkiye ekonomisine maliyetinin 2 trilyon TL olduğu açıklandı. Bu rakam Türkiye bütçesinin yaklaşık yarısına tekâmül ediyor. Tamamlanmayı bekleyen yüzbinlerce konut var. Kanayan bir yara olan EYT’nin devlete yıllık maliyeti ise yaklaşık 200 milyar TL. Sınırımızda ülkemizin bekasını tehdit eden terör örgütleri ve bunun destekçileri cirit atarken, dünyanın dengesini bozan Rusya-Ukranya savaşı devam ederken ve 20 yılda yapılan sayısız hizmet varken, aziz Türk Milleti’nin maceraya girmeyeceğini ve Cumhur İttifakı’na bir kez daha görev vereceğine yürekten inanıyorum. Türkiye Yüzyılı şimdiden milletimize, ümmetimize ve tüm dünya mazlumlarına hayırlı uğurlu olsun. Türkiye için Yarın Değil Hemen Şimdi” şeklinde konuştu.MUSTAFA AKÇOCUK KİMDİR?

1 Ocak 1978 yılında Gazipaşa’da göçebe, çiftçi bir ailenin evladı olarak dünyaya gelen Akçocuk, eğitim hayatının ilk ve ortaöğretimini Gazipaşa’da tamamladı. Yükseköğrenimini Anadolu Üniversitesi, Açık Öğretim Fakültesi, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümünden mezun olarak tamamladı.
1996 yılında muhasebe alanında mesleki eğitim ve öğrenime başladı. 2003 yılında serbest muhasebecilik ve ardından mali müşavirlik ruhsatını alarak mali müşavirlik meslek hayatına başladı.
Mesleki alanda UFRS ve TFRS Raporlama Eğitimleri ile Vergi Hukuku ve Ticaret Hukuku alanlarında eğitimler aldı.
Alanya SMMM Odası Disiplin Kurulunda2010-2013 döneminde görev aldı. Yine Alanya SMMM Odasının komisyon ve kurullarında görev aldı.
17-25 Aralık ve Gezi Olayları türü kalkışma hareketleri sonrası Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bekası için davanın lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yolunda aktif siyasete başladı.
24 Haziran 2018 tarihinde yapılan 27. Dönem Milletvekili Seçimlerinde aday adayı oldu. Siyasi çalışmalarıma sahada devam etti.
2011yılında Alanya merkezli ilk “İnsani Yardım Arama Kurtarma Derneği”nin kurulmasında görev aldı. Yaşanan deprem felaketleri başta olmak üzere, can kurtarma odaklı önemli çalışmalara imza attı.
2019-2020 yılı Gazipaşa LamosKarakucak Güreşlerinde Güreş Ağası oldu. Halen birçok spor aktivitelerine sponsor olarak destek veriyor.
Akçocuk, evli ve 6 çocuk babasıdır.

banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.