banner113

ALKÜ'NÜN YENİ REKTÖRÜ AK PARTİLİ İSİM OLDU! İSTANBUL'DAN ADAY ADAYI OLAN YENİ REKTÖR İSE ORDU DOĞUMLU. İŞTE HABERİMİZİN DETAYLARI!

banner106

Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan Resmi Gazete'de 20 üniversiteye rektör atandı. 

ALKÜ'NÜN YENİ REKTÖRÜ AK PARTİLİ İSİM OLDU! İSTANBUL'DAN ADAY ADAYI OLAN YENİ REKTÖR İSE ORDU DOĞUMLU. İŞTE HABERİMİZİN DETAYLARI!
01 Ağustos 2023 Salı 09:12

banner108
banner238


Bunların arasında hakkındaki suçlamalarla görevden alınan Ekrem Kalan'ın ardından boşalan ALKÜ Rektörlüğü de bulunuyor. Karara göre yeni ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan oldu.

20 REKTÖR ATANDI
Buna göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan atama kararları şöyle,

 Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Mehmet Kelleş;

 Aksaray Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Alpay Arıbaş;

  Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan;

 Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Mehmet Naci Bostancı;

Amasya Üniversitesi Rektörlüğü'ne, Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi;

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğü'ne, Prof. Dr. Ali Cengiz Köseoğlu;

Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, 1978 yılında Ünye ilçesi, Ordu’da doğdu. Orta öğrenimini Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde tamamladıktan sonra, 1997 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı. Mecburi hizmetinin ardından uzmanlık eğitimini Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı’nda tamamladı. 2013 yılında Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi Acil Servisi’nde yardımcı doçent olarak çalıştıktan sonra, 2017 yılında doçent olarak Adnan Menderes Üniversitesi’ne atandı. 2019 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Bağcılar SUAM hastanesine atanan Türkdoğan, aynı tarihlerde Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı’nı yürüttü. AFAD ile birlikte İstanbul Sağlık Afet Planı’nın geliştirilmesi gibi birçok projeyi yürüten Türkdoğan, 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyon ve ambulans sayısının artırılması da dahil olmak üzere birçok başarılı projeyi yürüttü. Kartal bina çökmesi ve Sabiha Gökçen uçak kazası gibi önemli olayların da yürütücüsü olan Türkdoğan, AFAD ve Kızılay ile birlikte Elazığ Depremi çalışmalarına da katıldı.

Evli ve bir çocuk babası olan Türkdoğan, orta derecede Arapça ve iyi derecede İngilizce bilmektedir. Ordu Kumrulular Eğitim Kültür Yardımlaşma Derneği başkan yardımcılığı görevini yürüten Türkdoğan’ın, ulusal ve uluslararası alanda 116 akademik çalışması bulunmaktadır. Şubat 2022 sayısında yayımlanan Kriter dergisinde “Sağlık Teknolojilerinin Geleceği Hakkında Zihin Haritası” adlı makaleyi yazdıktan sonra, Mart 2023’te ise “Dünyada ve Türkiye’de Afet Yönetimi” adlı bir makale yayımladı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya tarafından pandemi yürütülmesindeki çalışmaları nedeniyle bir teşekkür belgesi ve Kartal bina çökmesi ve Sabiha Gökçen uçak kazası gibi olaylardaki başarıları nedeniyle iki başarı belgesi verildi
AK PARTi İstanbul Milletvekili Aday Adayı olmuştu.

banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.