banner113

BAŞKAN YÜCEL 12'DEN VURDU

banner106

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Alanya’da coşkulu kutlamalarla başladı. 

BAŞKAN YÜCEL 12'DEN VURDU
19 Mayıs 2023 Cuma 12:59

banner108
banner238

Atatürk Anıtı önünde yapılan törenin ardından, İskeledeki programlarla devam eden kutlamalar ile Alanya gençliği bayram coşkusunu doyasıya yaşadı.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı programları Atatürk Anıtı önünde yapılan çelenk sunma töreni ile başladı. Programa Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Emre Kıldırgıcı, siyasi parti başkanları, oda ve STK temsilcileri katıldı. Törenin ardından protokol üyeleri ve gençler hep birlikte İskele Şelale önüne “Gençlik Yürüyüşü” düzenlendi. Bayraklarla büyük bir coşkuyla yapılan yürüyüşün ardından program İskele Caddesi’nde saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Şiirlerle devam eden etkinlik gençlerin halk oyunları, judo ve karate gösterileri ile devam etti. Oldukça renkli görüntülere sahne olan gösteriler ayakta alkışlandı. Daha sonra Kaymakam Fatih Ürkmezer ve Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, çadırlara kurulan sporcu gençleri ziyaret edip ve başarılar dilediler. Başkan Yücel, Türk tarihinde önemli bir yeri bulunan Okçuluk ile ilgili kurulan stantta gençlerle bir araya gelerek ok attı. İskele Şelale Önündeki programın ardından ise gençler için tekne turu düzenlendi. Yüzlerce genç denize açılarak unutulmaz bir gün yaşadılar.

ÜNLÜ POP SANATÇISI EDİS ALANYALILARLA BULUŞACAK

19 Mayıs kutlamaları akşam da devam edecek. Alanya Belediyesi ve Alanya Kent Konseyi’nin organizasyonu ile 20.00’da Atatürk Anıtı önünde toplanacak olan binlerce vatandaş, fener alayı eşliğinde yürüyüş yapacak. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Fener Alayı’nın ardından Alanya Belediye Binası arkasında 21.30’da ünlü pop sanatçısı Edis konserine tüm Alanyalıları davet etti.

banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.