banner113

BAŞKAN YÜCEL'DEN DOĞALGAZ MÜJDESİ. CHP VE İYİ PARTİ YAPILACAK YERE KARŞI ÇIKTI. OY ÇOKLUĞU İLE KABUL EDİLDİ

banner106

Alanya Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in başkanlığında Alanya Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşti.

BAŞKAN YÜCEL'DEN DOĞALGAZ MÜJDESİ. CHP VE İYİ PARTİ YAPILACAK YERE KARŞI ÇIKTI. OY ÇOKLUĞU İLE KABUL EDİLDİ
01 Kasım 2023 Çarşamba 17:49

banner108
banner238

Gündemin en önemli maddesi  Alanya’da doğalgaz kullanımının önünü açacak olan Enerya Antalya Gaz Dağıtım AŞ’ye Çıplaklı’da yer tahsisi yapılması ve Alanya’da doğalgaz kullanımının önünün açılması maddesi oldu.

Alanya Belediye Meclisi’nden oy çokluğuyla geçen madde hakkında konuşan Başkan Yücel, “Bölgemizdeki doğalgaz çalışmaları Serik’e kadar geldi. 6 ay önce Serik-Manavgat-Alanya hattının ihalesi yapıldı. Şu anda da çalışmalar başladı. 2025 yılının sonuna doğru Emişbeleni’ne kadar doğalgazın gelmesi için 1. etap ihalesi yapıldı. 2. etap olarak Emişbeleni’nden Oba’ya kadar bir taşıyıcı hat yapılması için ihale yapıldı. Biz de vatandaşlarımızdan gelen talep doğrultusunda süreci hızlandırmak adına doğu bölgemizde Cikcilli, Çıplaklı ve Oba’ya doğalgazın hızlıca gelmesini istedik. Biliyorsunuz bu bölgede hâlihazırda altyapı yatırımları devam ediyor. Bu doğrultuda Çıplaklı’da sabit istasyon olacak. Oradan da belirttiğimiz bu 3 bölgeye gaz verilecek. Bu sayede Şubat-Mart ayı içerisinde evlerimizde doğalgazı kullanabileceğiz” diyerek Alanya halkına doğalgaz müjdesi verdi.

 Söz alan CHP Grup Sözcüsü Erkan Demirci ile İYİ Parti grup sözcüsü Mevlüt Zavlak 'Biz projeye karşı değiliz ancak yapılacak yere karşıyız. Çevresinde binalar var. Başka bir yere yapılırsa daha uygun olur' deidiler.

banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.