banner113

BUNUDA GÖRDÜK. CHP İL BAŞKANI, PARTİSİNİ YSK'YA ŞİKAYET ETTİ!

banner106

CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, hem kendi partisi, hem de siyaset dünyasında çok konuşulacak bir olaya imza attı.

BUNUDA GÖRDÜK. CHP İL BAŞKANI, PARTİSİNİ YSK'YA ŞİKAYET ETTİ!
16 Ağustos 2023 Çarşamba 14:13

banner108
banner238


 

Antalya’nın CHP Muratpaşa İlçe Başkanlığı, mahalle delege seçimlerini tamamladıktan sonra ilçe başkanlığı seçiminin 20 Ağustos Pazar günü yapılması için ilçe seçim kuruluna başvurdu. Ancak, genel merkez, aralarında Muratpaşa’nın da olduğu toplam 3 ilçenin 20’sinde yapılacak ilçe başkanlığı seçimlerinin 27 Ağustos’a alınması için il başkanlığına talimat verdi. Bu talimat üzerine CHP il başkanlığının başvurusunu görüşen ilçe seçim kurulu 20 Ağustos tarihini değiştirmedi.

CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz ve İl Sekreteri Füsun Çevik Kahraman, ilçe seçim kurulun 20 Ağustos’ta diretmesi üzerine bu kararı bu kez Ankara’ya, YSK’ya taşıdı.

YSK’DAN ŞOKE EDEN KARAR

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, CHP ilçe başkanlığının 20 Ağustos, il başkanlığının ise 27 Ağustos’ta yapılmasını istediği tarihleri iptal etti ve bugünden (15 Ağustos) başlayarak 15 gün sonrası için yeni bir tarih belirlenmesini istedi.

Buna göre CHP Muratpaşa İlçe Başkanlığı seçimi en erken 3 Eylül Pazar günü yapılabilecek.

NEDEN BÖYLE OLDU?

Siyasi kulislere yansıyan bilgilere göre, Muratpaşa’da 151 delegelikten yaklaşık 130’unu mevcut ilçe başkanı Hasan Şahin’e yakın isimler kazandı.

İddiaya göre, durumu Ankara’ya ileten CHP Antalya İl Başkanı Cengiz, Muratpaşa’daki sonucun Kepez ve Konyaaltı ilçe başkanlığı seçimleri için lokomotif etkisi yaratacağını düşünerek, Muratpaşa ilçe başkanlığı seçimini parti yöneticisi Engin Özkoç ile görüşerek ileri tarihe ertelemek istedi.

Konyaaltı ve Kepez ilçe başkanlığı seçimlerinin ise daha önce planlandığı gibi 27 Ağustos Pazar günü yapılması planlanıyor.

banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.