banner113

ÇAKIR’DAN SERT AÇIKLAMA!

banner106

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel başkan Yardımcısı Alaattin Çakır, “Siyaset milletimize, insanımıza, kentimize ve ülkemize hizmet odaklı olmalıdır” dedi.

ÇAKIR’DAN SERT AÇIKLAMA!
11 Ocak 2024 Perşembe 13:04

banner108
banner238

Hiç kimsenin şahsi talepler için devletin bürokratına parmak sallayamayacağını ve siyasi güç kullanamayacağını vurgulayan Çakır: "31 Mart 2024'de yapılacak yerel seçimler çerçevesinde AK Parti ile ittifak görüşmelerimizde, genel merkez üst kurulumuzun belirlediği çerçevede sona yaklaşılırken, tüm şehirlerimizde liyakatlı, kentlerimize ve kentlimize hizmet edecek adayları çıkarmanın mücadelesini verdiğimiz bu günlerde milletimiz adına vekalet kullanan birileri çıkmış ülkemizin ve şehrimizin kurumları üzerinden şahsi tasarruf kullanma gayretine girmektedir. 
Hiç kimse kendisini devletin yerine koymamalıdır ve koyamaz. Herkes sorumluluklarını, yetkilerini ve siyaset alanını bilerek ona göre siyaset yapmalıdır. Bu çerçevenin dışına çıkılarak kullanılacak güç milletimizi de bizi de rahatsız eder. 
Siyasi erkin gücünü paylaşan seçilmiş ve atanmış tüm arkadaşlarımız, istişare ve ortak akılla milletimizin taleplerini karşılamalı ve sorunlara çözüm üretmelidir. 
Hiç kimse "Ben yaptım oldu ve olacak" zihniyetiyle siyasi tasarruf kullanma yoluna gidemez. 
Devletin kurumlarını, devletin bürokratları ve sorumlu yöneticileri yönetir. 
Olmayacak şahsi talepler için devletin bürokratına parmak sallayamaz, siyasi güç kullanamaz.
Tezvirat yaparak, kurumu ve başındaki yöneticiyi yıpratamaz.
Kurumda yolunda gitmeyen, yasalara, etiğe aykırı işler var ise; işletilecek prosedür ve süreç bellidir. Burada keyfiyete dayalı siyasi güç kullanılamaz.
Nobran ve tepeden bakan davranışla hareket ederseniz başta mensubu olduğunuz siyasi parti olmak üzere; milletimize, yaşadığınız şehrimize büyük zararlar verirsiniz ve milletimize yük olursunuz.
Açık ve net olarak söylüyorum! 
Kurumlara keyfiyete dayalı baskı kurmanıza ve bu yolla korku salmanıza fırsat da izin de vermeyiz.
Şehrimize hizmet eden tüm kurumlarımızı ve kıymetli yöneticilerimizi ve hizmet alan tüm hemşehrilerimizi saygıyla selamlıyorum.” dedi. 

banner109

Etiketler; #alaattin çakır
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.