banner113

CHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ A. ADAYI HANCI, 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ İÇİN MESAJ YAYINLADI!

banner106

CHP Antalya milletvekili aday adayı Ali Hancı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

CHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ A. ADAYI HANCI, 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ İÇİN MESAJ YAYINLADI!
09 Ocak 2023 Pazartesi 15:04

banner108
banner238


Mesajında basının demokrasilerin vazgeçilmez bir unsuru olduğunu belirten CHP Antalya milletvekili aday adayı Ali Hancı, kamuoyunun aydınlatılmasında gazetecilerin önemli bir görev üstlendiğini vurguladı.
Doğru ve tarafsız bilgiye kısa sürede ulaşılmasını sağlayan gazetecilik mesleğinin, bu anlamda sorumluluğunun da büyük olduğunu kaydeden Hancı, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Çağdaş ve katılımcı demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından olan basınımız; kamuoyunu bilgilendirmek, vatandaşlarımızla kurumlar arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine yardımcı olmak, vatandaşlarımızın haber alma hakkını tarafsız, ilkeli ve sorumlu gazetecilik anlayışıyla yerine getirmek gibi bir çok önemli görevler üstlenmektedir. Kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşan ve aynı zamanda kamuoyunun vicdanını da temsil eden basın mensuplarımız, zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu bir taraftan gelişen olaylar karşısında aydınlatırken bir taraftan da halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getirmektedir. Gerek ulusal basın temsilcilerimiz, gerekse yerel basın mensuplarımız ilçemizde gelişen haberleri yayın organlarına taşıyarak, vatandaşların doğru ve hızlı bilgilenmesi için çaba sarf ediyorlar’’
ELEŞTİRİLERİNİZİ HER ZAMAN ÖNEMSEYECEĞİZ
Uzun yıllardır aktif siyasetle uğraşan ve gazetecilerin ciddi anlamda Alanya’ya katkısının olduğuna dikkat çeken  Ali Hancı, ‘’Alanyamızın gelişmesi ve kalkınmasına dönük yapılan proje ve hizmetlerde değerli basın mensubu arkadaşlarımızın katkısı büyüktür.  Bu anlamda dün olduğu gibi bundan sonrada basınımızın eleştirilerini önemseyeceğiz. Bu vesileyle gece gündüz demeden, halkın haber alma hakkı için fedakârca çalışan basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, meslek hayatlarında mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini diliyorum. Ebediyete intikal eden basın mensuplarımızı da rahmetle anıyorum.” dedi.

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.